fbpx

Otsing

Lossimuusika 2022/2023 hooaja avakontsert 18.09.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
12 €

15 € / 12

Agnese Eglina. Foto: Ģirts Ozoliņš/F64
Kontsert

Lossimuusika 2022/2023 hooaja avakontsert

Lossimuusika kontsert Kadrioru lossi peasaalis.
Agnese Eglina – klaver (Läti)

Keelpillikvartett E4U

Kava:

Wolfgang Amadeus Mozart – Klaverikvartett nr 2 Es-duur KV 493
Antonín Dvořák – Klaverikvintett nr 2 A-duur op 81, B. 155

Agnese Egliņa on väga tundliku lavanärviga, virtuoosne, jõuline ning artistlik Läti pianist. Solisti ja kammermuusika esitajana on Agnese osalenud paljudel muusikafestivalidel, näiteks Promenade Lusakas, Zambia, Schleswig-Holsteini muusikafestival, Rahvusvaheline Montpellier’ muusikafestival, Zakhar Bron’i viiulifestival, VII Kremerata Baltica festival, Moskva kammermuusika päevad, 16. ja 21. Liepaja rahvusvahelised klaveritähtede festivalid, Liéd Forum Berliini muusikakolledž, Rahvusvaheline üliõpilasfestival Vilniuses, Riia festival, Läti kammermuusika festival Schubertiade Ungurmuižas, kaasaegse muusika festival Arena ja palju teisi.

Agnese Eglina on lõpetanud Jazeps Vitols’i Läti Muusikaakadeemia ja Zürichi Kunstiülikooli, mille lõpetas kiitusega. Ta on suure muusikaauhinna laureaat väljapaistva ansamblitöö eest, teiste auhindade laureaat kui parim klaverisaatja Slovakkias, Leedus, Soomes ja Inglismaal. Oma aktiivse osalemise tõttu erinevates kammermuusika projektides on Agnese Eglina’st saanud üks kõige mõjukamaid Läti pianiste. Ta on Läti Aasta Muusik 2020.

Keelpillikvartett E4U (Estonia for Ukraine) koosneb Ukraina ja Eesti väljapaistvatest instrumentalistidest. Ansambel loodi käesoleva aasta aprillist, et ühiselt musitseerida Ukraina toetuseks ja tutvustada Ukraina heliloojate teoseid. Kvartett on esinenud Eestis ja Lätis.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Piletid müügil Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas.
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka Kadrioru kunstimuuseumi pääsmena.

Palume enne piletiostu tutvuda Kadrioru kunstimuuseumi külastamise reeglitega.