fbpx

Otsing

Lossimuusika – Hooaja avakontsert 16.09.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Kontsert

Lossimuusika – Hooaja avakontsert

Esther Dorado Suela – flööt (Hispaania)
Maila Laidna – klaver

Kava:

Paul Hindemith – Flöödisonaat (1936)
Georg Philip Telemann – Fantasia nr 6 sooloflöödile D-duur, TWV 40:7
Pjotr Tšaikovski – „Oktoober“ klaveritsüklist „Aastaajad“ op 37a
Heino Eller – 3 pala flöödile ja klaverile (1951-52)
Philippe Gaubert – Nocturno et allegro scherzando (1906)
Riho Eisko Maimets – „Pezzo in forma di sonatina“ klaverile (2020)
Manuel de Falla – „7 canciones populares Españolas“ (1914-15)

Esther Dorado Suela on Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri sooloflötist. Tema mängu iseloomustavad tähelepanuväärne tehnika, rafineeritud musikaalsus ja viimistletud kõla. Ta on teinud koostööd erinevate orkestritega: Orquesta Sinfonica de Talavera, Västeras Sinfonietta, Stockholmi Kuninglik Ooper jt. Tänu kõrgele professionaalsusele ja järjekindlale erialasele enesetäiendamisele on temast saanud silmapaistev flöödimängija nii oma kodumaal kui ka Põhjamaades. Lisaks orkestritööle mängib Esther Dorado järjest enam kammermuusikat ja tal on suur huvi õpetamise vastu. Koos Elias Gustavssoniga moodustas ta flöödi ja löökpilliduo, mis on keskendunud uue muusika esitamisele. Esther omandas bakalaureusekraadi Conservatorio Superior de Música de Castilla y León`is Hispaanias Pablo Sagredo juhendamisel. Magistrikraadi sai ta Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias Tobias Carroni juures, keskendudes orkestrimängu erialale.

Maila Laidna on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klaveri ja kammermuusika erialal cum laude, õpetajaks vastavalt Tanel Joamets ja prof Matti Reimann. Aastatel 2013–2014 täiendas Maila end Hispaanias Vigo Muusikakõrgkoolis. Hetkel õpib ta EMTA kammeransambli doktorantuuris (juhendajateks prof Matti Reimann, Mati Mikalai ja prof Kristel Pappel).
Maila on esinenud edukalt mitmetel konkurssidel: EMTAs toimunud kammermuusika konkursil pälvis ta III koha (2011) ning Hispaanias Vigo Muusikakõrgkoolis pianistide konkursil I koha (2014). Ta on esinenud Hispaanias Santiago de Compostelas toimunud klaverifestivalil nii solisti kui kammermuusikuna ja Hispaania rahvusvahelisel festivalil „Forum Musikae“. Lisaks on ta osalenud Järvi Akadeemia ja ERSO töös.
Aastast 2013 mängib Maila klaveriduos Tiiu Sisaskiga. 2015. aastal võitis duo III koha XXV Rooma rahvusvahelisel pianistide konkursil. 2019. aastal saavutas duo Maria Judina nimelisel konkursil Peterburis I koha ning kammermuusika konkursil Filadelfias II preemia. 2021. aastal pälvis klaveriduo Soomes maailma klaveriõpetajate assotsiatsiooni III rahvusvahelisel klaverikonkursil kuldmedali.
2016. aastast mängib Maila trios koos klarnetist Soo-Young Lee ja viiuldaja Miina Laanesaarega (Ensemble Auftakt). Samal aastal tegid nad Alban Bergi teose „Adagio“ (teine osa „Kammerkontserdist“) Eesti esiettekande. 2019. aastal saavutas Ensemble Auftakt Budapestis toimunud konkursil IV Danubia Talents International Competition kammeransamblite kategoorias absoluutse esikoha ning aastal 2021 III koha konkursil Krakow International Music Competition Opus 2021. koha. Kevadel 2022 saavutati absoluutne esikoht Clara Wieck Schumanni nimelisel konkursil ja finalistidiplom Hispaanias toimunud kammermuusikakomnursil 10º Concurso internacional de música de cámara “Antón García Abril”.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.