fbpx

Otsing

Lossimuusika kontsert: Irina Zahharenkova – klaver 07.02.2021 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
12 €

Täispilet 15€
Õpilane, tudeng, pensionär 12€

Irina Zahharenkova
Kontsert

Lossimuusika kontsert: Irina Zahharenkova – klaver

Rahvusvahelise Leipzigi Bachi konkursi võitja Irina Zahharenkova mängib muusikaloo kõigi aegade suurima helilooja armastatud teoseid.

Kammerorkester ME103, kontsertmeister Linda-Anette Verte
Kaastegevad flötist Liina Fidelman ja viiuldaja Marie-Helen Aavakivi

Kava:

  • Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  • Klaverikontsert D-duur BWV 1054
  • Brandenburgi kontsert nr 5 D-duur BWV 1050
  • Klaverikontsert d-moll BWV 1052

Irina Zahharenkova on Eesti väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu.

Irina Zahharenkova on õppinud klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Lisaks annab ta sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.

Irina Zaharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva filma Classical Records alt.