fbpx

Otsing

„Lossimuusika“ kontsert „Mälestus Hispaaniast“ 20.06.2021 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Muusik Alba Ventura
Foto muusiku kogust
Kontsert

„Lossimuusika“ kontsert „Mälestus Hispaaniast“

Lossimuusika kontsert „Mälestus Hispaaniast“
Esineb: Alba Ventura – klaver (Hispaania)

Kavas Isaac Albéniz „Ibeeria“

Kontserdile eelneb vestlus-loeng, kus 20. sajandi alguse Hispaania muusikast ja Ignacio Zuloaga rollist muusikaelus räägivad pianist Alba Ventura ja kunstiteadlane Carlos Alonso Pérez-Fajardo.

Kontsert on osa Hispaania kultuuri nädala programmist.

Barcelonast pärit pianist Alba Ventura õppis kodulinnas Acadèmia Marshallis legendaarse pianisti Alicia de Larrocha juures. Juba kolmeteistaastaselt alustas ta oma kontsertkarjääri, esinedes koos Cadaquése orkestriga dirigent Sir N. Marrineri juhtimisel San Sebastiani ja Madridi kontsertmajade laval. Sellest ajast alates on ta esinenud paljudel prestiižsetel maailma lavadel ning töötanud koos selliste dirigentidega nagu Antonini, Harth-Bedoya, Hogwood, Mas, Oue, Pons, Ros Marbà ja Vásary.
Alba Ventura on ka pühendunud kammermuusik ning on mänginud koos mitmete silmapaistvate artistidega, kelle hulgas on viiuldajad Boris Belkin, Gordan Nikolic, Leticia Moreno, Tai Murray ja Lina Tur Bonet, vioolamängija Isabel Villanueva ja tšellomängijad David Cohen ja Astrig Siranossian.
Praegu lisaks kontserttegevusele on Alba Ventura professor ja klaverimuusika õppetooli juhataja Conservatori Superior de Música del Liceu-s Barcelonas.

Kontserdil kõlab Hispaania 20. sajandi alguse ühe olulisema helilooja Isaac Albénize (1860–1909) suurteos „Ibeeria“, see süit klaverile valmis aastatel 1905–1909 ning on kroonijuveeliks helilooja loomingus. Oma klaverimuusikas ühendab Albéniz rahvamuusika erinevatest žanritest ammutatud motiive, loomingulist jõudu ja värvikat karakterit klassikalise muusikaga.

Pärast kontserti on võimalik külastada näitust „Zuloaga. Hispaania hing“ Mikkeli muuseumis.
Piletid Piletilevis ja muuseumi kassas

Galerii