fbpx

Otsing

Lossimuusika. Kuninglikud kontserdid IV 16.04.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Kontsert

Lossimuusika. Kuninglikud kontserdid IV

Ansambel Floridante:

Maria Valdmaa – sopran
Anthony Marini – barokkviiul (USA/Soome)
Peeter Saarapuu – barokkfagott
Villu Vihermäe – viola da gamba
Saale Fischer – klavessiin

Madli Teller – tants

Läbi Lossimuusika hooaja toimuval neljal Kuninglikul kontserdil taaselustub maailm, mis inimesi läbi sajandite kütkestanud – mõtestatud koosolemine muusikas. Neljal pühapäevasel õhtul sügisest kevadeni saab end uueks nädalaks häälestada, mõtteid koguda ja videvikutundi pidada Eesti ja Euroopa tippmuusikute seltskonnas ajaloolise Kadrioru lossi ja sinna täiuslikult sobituvate helindite lummas.

Sarja piduliku lõppkontserdi special guest on tantsija ja koreograaf Madli Teller, kelle eksklusiivselt valmiv koreograafia kommenteerib ja ilmestab barokseid helimaastikke ja meeleolusid.

Sopran Maria Valdmaa on Londoni Händeli konkursi laureaat, kes jagab oma tööelu Eesti ja Euroopa lavade vahel. Ta on oodatud solist mitmete Eesti kollektiivde ees ning Floridante debüütalbumi „Amarilli mia bella“ vokaalsolist.

Viiuldaja Anthony Marini on mh Soome barokkorkestri kunstiline konsultant ning saanud oodatud kammermuusikapartneriks ka Eestis, kus ta on juhtinud mh Floridante ansambli ja barokkorkestri tööd.

Eesti hinnatumaid fagotimängijaid ja -õppejõude Peeter Sarapuu on ühtlasi üks Eesti silmapaistvamaid varajase muusika instrumentaalsoliste – lisaks modernsele fagotile valdab Sarpuu ka barokk- ja klassitsismiperioodi fagotti. Lossimuusika sarjas esineb ta just Prantsuse tüüpi barokkfagotil.

Floridante alustas kontserttegevusega 2014. aasta jaanuaris Tallinnas neljaliikmelise ansamblina. Praeguseks koondab Floridante mitut tosinat Eesti muusikut, kel on süvendatud huvi varase repertuaari esitamise vastu – lisaks erinevatele ansamblikoosseisudele alustas 2019/2020 hooajal tööd Floridante barokkorkester ning hooajal 2021/2022 toimusid esimesed kontserdid vokaalansambliga Floridante Consort. Ansambli kunstilis-organisatoorse tuumiku moodustavad klavessiinist Saale Fischer ja gambamängija Villu Vihermäe.

Piletid Piletilevis ja muuseumi kassas