fbpx

Otsing

Lossimuusika: Nazar Kozhukhar, Eloisa Cascio, Aare Tammesalu 18.12.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Nazar Kozhukhar

Lossimuusika: Nazar Kozhukhar, Eloisa Cascio, Aare Tammesalu

Nazar Kozhukhar – viiul
Eloisa Cascio – klaver (Itaalia)
Aare Tammesalu – tšello

Kava:

Ludwig van Beethoven – Klaveritrio Es-duur op 1 nr 1
Robert Schumann – 5 Stücke im Volkston op 102
Astor Piazzolla – Oblivion; Talv tsüklist Neli aastaaega Buenos Aireses

Viiuldaja ja dirigent Nazar Kozhukhar sai muusikalise hariduse Moskva Riiklikus Konservatooriumis, õpetajateks Zinaida Gilels, Yevgenia Chugaeva, Oleg Kagan ja Sergei Kravchenko. Ta täiendas end Yuri Mazurkevich juures (University of Boston) ja dirigendina Gennady Rozhdestvensky klassis Moskvas. Ta on David Oistrakh Violinists’ Competition (Odessa, 1988) ja teiste rahvusvaheliste konkursside laureaat. Nazar Kozhukar on tegelenud palju vanamuusikaga ja mängib lisaks viiulile ja vioolat ning viola da gambat.

Klahvpillimängija Eloisa Cascio omandas mitmekülgse muusikaharidse: klaveri erialal lõpetas ta kiitusega Tina Babuscio klassis Benevento kontservatooriumi ja klavessiini erialal Campobasso kontservatooriumi. Lisaks on tal kammermuusiku ja kooridirigendi diplom Avellino konservatooriumist ning pianisti-kammermuusiku diplom Napoli kontservatooriumist. Solisti ja kammermuusikuna on Eloisa Cascio esinenud festivalidel Austrias, Belgias, Hispaanias, Hollandis, Itaalias, Kreekas, Makedoonias, Montenegros, Poolas, Prantsusmaal, Rumeenias, Saksamaal ja USA-s. Käesoleval ajal töötab Eloisa Cascio muusikateooria ja klavessiiniõpetajana Francesco Cilea nimelises konservatooriumis Reggios (Calabria, Itaalia).

Tšellist Aare Tammesalu tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja. Ta õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja täiendas end hiljem prof. M. Homitseri eratundides. Tammesalu on Vabariiklikul keelpillimängijate konkursi (1987) laureaat. Ta esineb pidevalt festivalidel ja kontsertidel Eestis ning välismaal. Tammesalu on Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Info:
lossimuusika.ee
https://www.facebook.com/lossimuusika/

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal. Gruppidele alates 5-st inimesest ja lastega peredele soodushinnad. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka Kadrioru kunstimuuseumi pääsmena.

Palume enne piletiostu tutvuda Kadrioru kunstimuuseumi külastamise reeglitega.