fbpx

Otsing

Lossimuusika: Rahvusvahelise Muusikapäeva kontsert 01.10.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
15 €

Lossi kassast 15€ / 20€

Kontsert

Lossimuusika: Rahvusvahelise Muusikapäeva kontsert

Augusta Jusionyte – viiul (Leedu)
Olev Ainomäe – oboe
Vytautas Kiminius – birbine, dirigent (Leedu)
Arvo Leibur – viiul
Aare Tammesalu – tšello
Kammerorkester ME105

Kava:

Georg Friedrich Händel – Concerto grosso C-duur “Alexander´s Feast” HWV 318
Alessandro Marcello – Kontsert obole ja orkestrile d-moll S D935
Antonio Vivaldi – Kontsert viiulile, tšellole ja orkestrie B-duur RV 547
Johann Sebastian Bach – Kontsert oboele ja viiulile d-moll BWV 1060R

Koostöös agentuuriga Uus Kontsert

Kammerorkester ME105 on agentuuri Uus Kontsert poolt ellu kutsutud loomeüksus Eestis. Vajadus sellise kollektiivi järele oli tungiv, et tuua kuulajate ette orkestrimuusika väärtteoseid kogu vabariigis. Orkestri tegevus hõlmab lisaks kontsertidele suuremates keskustes ka esinemisi Räpinast Hiiumaani ja Valgast Narvani. Nimetus ME105 on analoog armastatud kontserdisarjale Muusika Eestimaale 105. Number muutub igal aastal ühe võrra suuremaks, vastavalt Eesti Vabariigi vanusele. Kammerorkestrisse ME105 on kutsutud musitseerima Eesti säravamad keelpillimängijad ja rikkaliku orkestrimängu kogemustega muusikud naaberriikidest.

Tänaseks on toimunud ulatuslikud kontsertreisid Eestis J. S. Bachi teostega klaverile ja orkestrile (solist Irina Zahharenkova) ning A. Piazzolla 100-le sünniaastapäevale pühendatud kontserdid väljapaistavate solistidega Rootsist (Jens Lundberg – bandoneon) ja Prantsusmaalt (Remy Poulakis – akordion, vokaal). Orkestri ees on soleerinud pianist Andrejs Osokins, viiuldajad Dalia Dedinskaite, Paula Šumane, Arvo Leibur ja Triin Ruubel-Lilleberg, flötist Liina Fidelman, organist Piret Aidulo, sopranid Sonora Vaice ja Elena Braznik, metsosopran Iris Oja, kontratenor Ivo Posti, bassid Ain Anger ja Priit Volmer jt. Seljataga on edukas koostöö dirigentide Andrus Kallastu, Valle-Rasmus Rootsi ja Andris Veismanisega (Läti Rahvusooper). Kontserdipubliku tuline vastuvõtt ja kriitikute soosivad hinnangud kõikjal innustavad uutele kunstilistele otsingutele, orkestri tegevus laieneb lähiajal muusikasündmustele kogu Baltikumis.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.

Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu

Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling
Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet
UNESCO muusikalinn Tallinn

lossimuusika.ee

Lossimuusika kontserdipilet kehtib samal päeval ka muuseumipääsmena