fbpx

Otsing

Lossimuusika suvekontsert. David Shemer, klavessiin 19.08.2023 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
David Shemer
Kontsert

Lossimuusika suvekontsert. David Shemer, klavessiin

David Shemer– klavessiin (Iisrael)

Kava:

Johann Sebastian Bach
Partiita nr 5 G-duur, BWV 829
Partiita nr 2 c-moll, BWV 826
Partiita nr 4 D-duur, BWV 828

Klavessinist, dirigent ja pedagoog David Shemer on üks Iisraeli vanamuusikaringkondade juhtfiguure. Ta sündis Riias, kuid emigreerus juba varases nooruses Iisraeli. Pärast õpingute lõpetamist Jeruusalemma Rubini Muusika- ja Tantsuakadeemias jätkas ta enesetäiendamist Londonis, kus keskendus barokkmuusika ajastutruule esituspraktikale, õppides oma ala tunnustatud meistrite Christopher Kite`i, Jill Seversi ja Trevor Pinnocki käe all. Doktorikraadi (Doctor of Musical Arts) omandas ta Stony Brook University´s (New York).

David Shemer on Jeruusalemma Barokkorkestri asutaja, muusikaline juht ja dirigent. Ta esineb sageli nii klavessiinisolistina kui kammeransamblite liikmena (The Jerusalem Consort, C.P.E. Bach Ensemble, ja Copenhagen Soloists. Tema esinemisgeograafia hõlmab lisaks Iisraelile ka Euroopat ja USA-d. Hiljuti ilmus David Shemeri salvestatud CD Bach Goldbergi variatsioonidega, mis sai nii publiku kui kriitikute poolt entusiastliku vastuvõtu osaliseks.
Shemer õpetab alates 1982. aastast Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias klavessiini ja vanamuusikat ja oli Jeruusalemma vanamuusika workshop´i juhendaja kogu selle 20 eksisteerimisaasta jooksul. Lisaks on ta andnud arvukalt meistrikursusi Iisraelis, Inglismaal, Saksamaal, Itaalias, USA-s ning oma sünnilinnas Riias.

Piletid müügil Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas. Peredele ja gruppidele soodushinnad. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka muuseumipääsmena.