fbpx

Otsing

Lossimuusika. Triin Ruubel, Miia Ruubel, Kärt Ruubel 07.05.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
12 €

Lossi kassast 12€/15€

Kontsert

Lossimuusika. Triin Ruubel, Miia Ruubel, Kärt Ruubel

Triin Ruubel – viiul
Miia Ruubel – viiul
Kärt Ruubel – klaver

Kava:

Darius Milhaud – Sonaat kahele viiulile ja klaverile op 15
Maurice Ravel – „Pavane“ viiulile ja klaverile
Cécile Chaminade – „Kolm pala“ viiulile ja klaverile op 31
Pablo Sarasate – „Navarra“ kahele viiulile ja klaverile op 33

Koostöös agentuuriga Uus Kontsert

Hinnatud viiulisolist, ansamblist ja kontsertmeister Triin Ruubel on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske ning Rostocki Kõrgema Teatri- ja Muusikakooli professor Petru Munteanu juhendamisel. Õpingute ajal osales ta mitmetel konkurssidel, võites muuhulgas I preemia ja kaks eripreemiat Kloster Schöntali rahvusvahelisel viiuldajate konkursil.
Huvist kaasaegse muusika vastu oli Triin Ruubel 2011. aastal üks uue muusika ansambli Neophon asutajatest, just sealt sai alguse koostöö selliste heliloojatega nagu Wolfgang Rihm, Peter Ruzicka ja Jörg Widmann. Lisaks kammer- ja ansambliteostele on tema kaasaegse muusika repertuaaris oluline koht ka sooloteostel. 2019. aasta algul kõlas tema esituses Mihkel Keremi viiulikontserdi esiettekanne.
Solistina on Triin Ruubel astunud üles orkestrite ees Eestis, Euroopas ja Ameerikas, teiste hulgas Bolzano ja Trento Haydni Orkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Île-de-France’i Noorteorkestri, Balkani Festivaliorkestri, Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonikute, Vorpommerni Filharmoonikute, Tallinna Kammerorkestri ja Rahvuste Filharmooniaorkestri ees, dirigentideks Neeme Järvi, Arvo Volmer, Justus Frantz jt.
Aastast 2015 on Triin Ruubel Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Külaliskontsertmeistrina on ta astunud üles Bremeni Saksa Kammerfilharmoonikute ning Prantsuse Raadio Filharmooniaorkestri koosseisus.
2018. aastal kutsuti Triin Ruubel esinema Saksamaa ühe pikima ajalooga kontserdisarja “Debüt im Deutschlandfunk Berlin”, kus viimase 50 aasta jooksul on debüteerinud mitmed maailma mainekaimad muusikud. Sellest sai tema debüüt Berliini Filharmoonias, kontserdil esines ta koos oma pianistist kaksikõe Kärt Ruubeliga. Sama duoga andsid nad kontserdi ka Berliini Konzerthausis.
Triin Ruubel esineb paljudes erinevates kammerkoosseisudes muusikutega nii Eestist kui mujalt (pianistid Elisabeth Leonskaja, Víkingur Ólafsson, klarnetist Matthew Hunt jt). Viimase aja olulisimatest ettevõtmistest võiks nimetada veel kõigi Brahmsi viiulisonaatide esitamist koos pianist Frank-Immo Zichneriga. Peagi on ilmumas heliplaat Elgari viiulikontserdi, Stenhammari romansside ja Artur Kapi teosega “Viimne piht”, mis on salvestatud koos ERSO ja Neeme Järviga.
Triin Ruubel on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, ta juhendab noori viiuldajaid Järvi Suveakadeemias Pärnus ning meistrikursustel Saksamaal ja Portugalis. Ta kuulub ka Eesti Festivaliorkestri koosseisu.
2017. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kui särav solist ja kontsertmeister, tunnustati tema kõrgetasemelist muusikutööd orkestrites ja ansamblites.

Miia Ruubel õpib Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Tema eriala on viiul ja õpetajaks tunnustatud ja tuntud, legendaarne Tiiu Peäske. Viiuliõpingutega alustas Miia 6-aastaselt ja tänaseks on tema esinemisi, läbi aastate, märgitud erinevate preemiatega. Palju kordi on Miia üles astunud TMKK avalikel, pidulikel Gala-kontsertidel, samuti soleerinud Tallinna Kammerorkestri (TKO) ees, kellega koolil on traditsiooniks juba aastaid toimuv kontserdisari “Kivimäe Virtuoosid”. Aastatel 2015 ja 2017 toimunud rahvusvahelisel konkursil Noor Muusik, võitis Miia mõlemal korral II koha. 2018 II koht Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil “Parim Noor Instrumentalist” ja samal aastal pälvis laureaadi tiitli ja eripreemia Soome helilooja teose parima esituse eest X Eesti noorte Keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus. 2013. saavutas ta samal konkurss-festivalil taas laureaaditiitli.

Pianist Kärt Ruubel on kirglik kammermuusik ja esinenud üle kogu Euroopa. Etteasted erinevates kammerkoosseis udes on viinud teda nii Berliini Filharmooniasse, Berliini Konzerthausi, Concertgebouw Amsterdami, Luxemburgi Filharmooniasse ja Dortmundi Konzerthausi. 2018 aastal ilmus Kärdi esimene sooloalbum “Auff die Mayerin” koostöös Genuin Classics plaadifirmaga. Plaadil kõlavad barokiajastu heliloojate Bachi, Händeli, Fuxi ja Frobergeri looming. Seal hulgas on Kärt esinenud mainekatel festivalidel nagu Usedomi muusikafestival, Mecklenburg-Vorpommerni Festival, Hohenlohe Kultursommer ja Gezeiteni Muusikafestival. Huvi kaasaegse muusika vastu andis impulsi ansambli Neophon asutamiseks. Olles ansambli liige aastast 2011 on Kärt Ruubel teinud koostööd selliste heliloojatega nagu Jörg Widmann, Wolfgang Rihm ja Peter Ruzicka. Kärt on lindistanud Põhja-Saksa Raadiole (NDR), Lääne-Saksa Raadiole (WDR), BBC-le ning Baieri Raadiole (BR Klassik).

LOSSIMUUSIKA on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis ja kontserdisaalides üle Eesti.
Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Kontserdi korraldaja: MTÜ Loovüksus koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Täname:
Tallinna Turismiinfo

Lisainfo veebis ja Facebookis.

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas täiendusi ja muudatusi.