fbpx

Otsing

Lossimuusika: Värvide tants 05.03.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Martin Malmgren, foto Heikki Tuuli
Kontsert
Teemaüritus

Lossimuusika: Värvide tants

Martin Malmgren – klaver (Soome)
Kunsti ja muusika vahelisi seoseid loob näituse kuraator Kerttu Männiste.

Kavas

Bergman, Diktonius, Kuula, Melartin, Merikanto, Raitio, Sibelius

Koostöös Soome Instituudiga

Kontsert on osa näituse „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“ publikuprogrammist.

Pianist Martin Malmgren on mitmekülgne interpreet, kes esineb solisti, kammermuusiku ja lied-pianistina. Tema repertuaar on ebatavaliselt lai, ulatudes varabarokist kuni tänapäeva muusikani. Malmgren esitab lisaks tavarepertuaarile ka põhjendamatult tähelepanuta jäetud väärtteoseid. Püüdes alati leida tähendusrikkaid seoseid erinevate heliloojate vahel, iseloomustab tema kontserdikavu läbimõeldud lähenemine, mis loob sildu erinevate muusikastiilide ja perioodide vahel. Ta on asutanud klaverikontsertide sarja Key Discoveries ja mängib vastloodud Helsingi Kammerorkestris.

Solistina on ta esinenud mitmete orkestrite ees: Sinfonia Lahti, Tapiola Sinfonietta, Belgradi Sümfooniaorkester, Helsingborgi Sümfooniaorkester, Toruni Filharmooniaorkester, Oulu Sinfonia, Jyväskylä Sinfonia koos dirigentidega Petri Sakari, Ari Rasilainen, Dalia Stasevska, Sasha Mäkilä, Eva Ollikainen, Ville Matvejeff ja Erkki Lasonpalo. Ta on esitanud mitmeid vähemtuntud teoseid: Prokofjevi 5. klaverikontsert, Hindemithi Kammermusik (“Klavierkonzert”) op 36 nr 1, Schumanni Konzertstück op 92, Rahmaninovi 1. klaverikontsert ja Elliott Carteri “Dialoogid 2”. Tihe kontserttegevus on viinud ta Euroopa, USA ja Iisraeli mainekatele lavadele. 2015. aastal kutsuti ta peakülalisartistiks festivali Pasimusic festivalile Kuopios, mis keskendub Soome kaasaegse helilooja Pasi Lyytikäineni muusikale. Viimastel hooaegadel on ta esinenud korduvalt Helsingi Musiikkitalos ja mitmetel festivalidel Rootsis ning Soomes.
Martin Malmgren tunneb suurt huvi lied- ja kammermuusika vastu ning teeb tihedat koostööd paljude tuntud lauljate ja instrumentalistidega, sh NYKY Ensemble ja Focus Ensemble. Ta on tellinud ja esmaesitanud arvukalt uudisteoseid ning teeb aktiivset koostööd kaasaegsete heliloojatega.

Lossimuusika on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis ja kontserdisaalides üle Eesti.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Kontserdi korraldajad: Loovüksus MTÜ, Eesti Kunstimuuseum

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling
Täname:
Tallinna Turismiinfo

Info:
lossimuusika.ee
https://www.facebook.com/lossimuusika/

Piletid müügil Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas. Peredele ja gruppidele alates 5-st inimesest soodushinnad. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka muusemipääsmena.

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas täiendusi ja muudatusi.