fbpx

Otsing

Maagiline ja maine Vana-Egiptus 10.10.2020 – 21.03.2021

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
5 €

Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas. Sarja tellijale soodustused.

II kooliaste

Maagiline ja maine Vana-Egiptus

Näitusel „Egiptuse hiilgus“ saavad õpilased oma silmaga näha esemeid,mis on kujundanud meie teadmisi Vana-Egiptuse kultuurist, traditsioonidest ja uskumustest.

Muuseumitunnis tuuakse õpilasteni Vana-Egiptuse elulaad, religioon ja kultuur tuhandete aastate vanuste originaalesemete vahendusel. Arutletakse, kust pärinevad ja millele toetuvad meie praegused teadmised vanaaja kõrgkultuurist, miks on Vana-Egiptuse kultuur nii põnev ja kuidas on see meid sajandite jooksul mõjutanud. Näitusel eksponeeritud esemete vaatluse ja uurimise kaudu omandatakse teadmised jumalatest, hauatagusest elust, sümbolitest kunstis ja muistsete egiptlaste igapäevaelust. Loovtöös, kus pannakse proovile tähelepanu- ja kuulamisoskus, valmivad omanäolised Egiptuse jumalate kujutised.

Märksõnad: Vana-Egiptus, Niiluse org, polüteism, tarbekunst, hieroglüüfid, hauatagune elu, tähelepanu- ja kuulamisoskus, väärtused ja suhtlemisoskused, ajalugu, arheoloogia

Tunni läbimisel õpilane: 

  • õpib muististe kaudu tundma Vana-Egiptuse kultuuri ja ühiskonda
  • uurib ja otsib tarbekunsti sümboolseid tähendusi
  • katsetab piltkirjas kirjutamist
  • nimetab Vana-Egiptuse jumalaid
  • arendab rühmatöö oskust
  • avaldab arvamust kunstiobjektide vaatamisel
  • arendab tähelepanu- ja kuulamisoskust

Muuseumitund kestab 90 min
Tundi saab tellida eesti ja vene keeles.

Kumu kunstimuuseum kutsub 1.–9. klasse korraldama koolides Egiptuse-teemalisi näitusi ja osalema nendega konkursil „Muumiad, püramiidid, hieroglüüfid“.
Konkurss toimub 1. septembrist 6. detsembrini 2020.