Mängime?! Arvutimängud Prantsusmaalt ja Saksamaalt 05.04.2013 – 30.06.2013

Näitus

Mängime?! Arvutimängud Prantsusmaalt ja Saksamaalt

Asukoht: Kumu aatrium

„Mäng on inimese elus sama hädavajalik kui puhkus”

— Aquino Thomas (1225–1274)

Arvutimängud on sama vanad kui arvutid. Need on tugevasti kaasa aidanud digitaalse tehnoloogia levikule. Uue meediumi sõnum on vastastikune suhtlus – mõlema osapoole kaasamine ja võimalus kujundada igapäevaelu, mida me tänapäeval näeme, globaalsete suhtlusvõrgustike näitel. Digitaalsed mängud on mõne aastaga muutnud põhjalikult suhtlemist ühiskonnas – nii nagu seda varem tegid trükikunsti levik (raamatud) või liikuva pildi tootmise tehnoloogiad (film). Kui pikka aega tunti arvutimänge lihtsalt laste mänguasjadena, siis tänapäeval on nad esimeste populaarsete „digitaalselt sündinud artefaktidena” ühiskondliku huvi fookuses.

Näitusel saab vaadata valikut ajakohastest arvutimängudest Saksamaal ja Prantsusmaal – riikides, mis on Euroopa suurimateks digitaalse interaktiivse meelelahutuse turgudeks. Väljapanek kutsub mängulisele jalutuskäigule digitaalsete mängude mitmekesises maailmas, kus traditsioonilised piirid meelelahutuse, õppimise ja kunsti vahel on muutunud häguseks.

Näituse on koostanud Goethe Instituut Eestis ja Prantsuse Instituut Eestis, tähistamaks Prantsusmaa ja Saksamaa vahelise Élysée lepingu 50. aastapäeva.

Kuraatorid: Andreas Lange (Computerspielemuseum Berlin), Blandine Lebourg (Plaine Images)

Koostööpartnerid:
Computerspielemuseum Berlin, Plaine Images

Toetajad:
Fonds Élysée, Wooga, Stiftung Digitale Spielekultur, Deep Silver, ENTER-BRAIN-MENT, Adcash, Bigben Interactive

Mängud:

• Dofus (2004), Ankama (FR), Ankama (FR)
  • And The Rhino Says (2011-2012), One Life Remains (FR), One Life Remains (FR)
  • Kirooki (2013), Old Skull Games (FR), Old Skull Games (FR)
  • Hexarush (2013), Tsatsiki Games (FR), Tsatsiki Games (FR)
  • Puddle (2012), Neko Entertainment (FR), Neko Entertainment (FR)
  • Mr Travel (2012), LayerCake/ Pôle Images NPdC (FR), LayerCake/ 3DDUO (FR),