Maria Arusoo kuraatorituur näitusel “melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+” 17.02.2024 | 15.00

Kumu kunstimuuseum
Sünnipäeva soodushind
Maria Arusoo
Näitusetuur

Maria Arusoo kuraatorituur näitusel “melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+”

Näitusel „Kui keha ütleb Jah+“ tutvustab Hollandi kunstniku melanie bonajo loomingut näituse kuraator ning Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo.

„Kui keha ütleb Jah+“ on Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma.

melanie bonajo on Hollandi kunstnik, filmilooja, somaatiline seksuaalterapeut ja -koolitaja, puudutusteraapia treener ning immersiivseid kväärruume loov aktivist. Kunstnikku huvitavad peavoolust väljapoole jäävad kogukonnad, kes elavad või töötavad ühiskonna äärealadel, kas siis läbi kultuurilise tõrjutuse või normatiivsesse süsteemi mittekuulumise tõttu. bonajo loomingus on esil eetilise ja empaatilise kooseksisteerimise küsimused, kehapoliitika, võrdsus ning maailma ja iseenda alternatiivsed tajumisvormid.

Üritus on osa Kumu 18! programmist.