fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Meistriklass „Kuidas luua hõbesõrmust?“, Darja Popolitova 10.09.2021 | 19.30

Kumu kunstimuuseum
Ekraanitõmmis virtuaal-näituselt "Can You Feel It"
Töötuba

GRUPP ON TÄITUNUD! Meistriklass „Kuidas luua hõbesõrmust?“, Darja Popolitova

Kumu Reivi programmi raames toimub meistriklass „Kuidas luua hõbesõrmust?“ koos kunstnik Darja Popolitovaga.

Osalejad omandavad töötoas oskuse digitaalsete tööriistade abil ehteid luua. Tasuta Meshmixeri programmi kasutades õpitakse, kuidas 3D-failiga tööd teha ja neid modifitseerida. Ehete kujundamisel kasutatud esteetiline keel võtab aluseks interneti kättesaadavuse fenomeni ja remix-kultuuri (olemasoleva meediasisu kombineerimise), viidates sealjuures reivikultuuriga kaasnenud sümboolikale, nagu näiteks naeratav nägu. Õpitakse kasutama digitaalseid valmisesemeid (ready-made): internetis levivaid ehete 3D-faile, millest luuakse uus unikaalne vorm. 1,5-tunnine kursus annab lihtsas ja kättesaadavas vormis ülevaate 3D-mateeria omadustest.

Osalejatel palutakse kaasa võtta oma sülearvutid koos hiire ja allalaaditud Meshmixeri programmiga; seejuures ei eeldata osalejatelt eelnevat programmi kasutusoskust.

Töötuba toimub eelregistreerimisega ning osaleda saab 15 huvilist.
Töötoas osalemiseks on vajalik Kumu Reivi pilet.

Video:

Darja Popolitova on 1989. aastal Sillamäel sündinud ehtekunstnik. Ta elab ja töötab Tallinnas ning on Eesti Kunstiakadeemia doktorant. Oma teostes kasutab ta ehteid, digitaalseid tehnikaid ja videomeediumit. Viimasel aastatel on Popolitova osalenud näitustel Arnhemi muuseumis Hollandis (2020), kunsti- ja disainimuuseumis New Yorgis (2019) ning galeriis Kunstnerforbundet Oslos (2018). Kunstnikku esindavad galeriid Marzee Nijmegenis, Beyond Antwerpenis ja Door Mariaheides. Tema tööd asuvad Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, Arnhemi muuseumis ning erakogudes. Popolitova loomingut on 2020. aastal tunnustatud Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaga ning 2018. aastal Kultuuriministeeriumi ja Adamson-Ericu stipendiumiga. Samuti on ta 2015. aastal pälvinud SA Noor Ehe stipendiumi.