fbpx

Otsing

Mitte ainult unistus 16.02.2024 | 19.00

Niguliste muuseum
Kontsert

Mitte ainult unistus

Kontsert mõtestab vabaduse sügavaimat tähendust praeguse maailma kriiside keskel ning palub rahu sinna, kus seda on väga vaja.

Esitavad:
Maren Petra Ülevain (laul)
Mari Järvi (klaver)
Meelis Orgse (viiul)

Esitusele tuleb Malle Maltise tsükkel „Olemine“, mis on osaliselt kirjutatud juudi poeetide tekstidele Kristiina Rossi tõlkes. Need on värsid kodumaast, inimeseks olemisest ning rahust läbi juudi kultuurinägemise. Veel on kavas Federico García Lorca ja sefardi juudi laulud, mis on saanud mõjutusi hispaania-juudi romancero´dest, Arvo Pärdi, Heino Elleri, Pablo Sarasate instrumentaalpalad ning Gennadi Tanieli kammerlaulud Juhan Liivi tekstile.

Maren Petra Ülevain on vabakutseline sooloartist ja laulupedagoog. Ta on saanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ooperisolisti, kammerlaulja ja pedagoogi magistrikraadi ning täiendanud end Helsingis Sibeliuse Akadeemias ja Hispaanias. Ülevain on laulnud aastaid rahvusooperis Estonia ja õpetanud G. Otsa nim. muusikakoolis. Tema repertuaar hõlmab aariaid Bachist Verdini, aga ka eesti, saksa, itaalia, hispaania ning vene romansse. Lauljatar on andnud soolokontserte nii kodumaal kui ka võõrsil, alates 2013. aastast mitmeid kontserte ka Hispaanias. Ta on andnud välja CD plaate ning uurinud esti professionaalse laulukultuuri ajalugu.

Mari Järvi lõpetas 1977. aastal Tallinna Muusikakeskkooli klaveri ja heliloomingu erialal ja 1977. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi klaveri erialal. 1979-1995 töötas ta Tallinna muusikakeskkoolis kontsertmeistri ja pedagoogina, alates 1995. aastast töötab Järvi Soomes Lahti konservatooriumis kontsertmeistri ja klaveriõppejõuna ning ka Lahti ooperikoori pianistina. Mari Järvi on tegutsenud kontsertmeistrina erinevatel rahvusvahelistel konkurssidel ja meistrikursustel. Ta on osalenud pianistina Sinfonia Lahti koosseisus nii kontsertidel kui ka plaadistustel, samuti muudes erinevates kammermuusikakoosseisudes. Palju kontserte on ta andnud ka koos muusikutest perega nii välismaal kui ka Eestis (Lihula Muusikapäevad, Pärnu Järvi festival, Leigo Järvemuusika jne)

Meelis Orgse lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli Mare Teearu viiuliklassis. Aastatel 1999–2004 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias viiulit ning jätkas õpinguid Helsingis Sibeliuse Akadeemias. 2015. aastal lõpetas ta Bremeni Kunstide Kõrgkooli barokkviiuli erialal. Orgse töötanud aastaid Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. Praegu on ta varajase keelpillimängu teoreetiliste ainete õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja korraldab EMTA barokkorkestri projekte. Vabakutselise muusikuna on Meelis Orgse kaasa löönud paljudes vanamuusikakooslustes. Ta on kontsertmeister Tallinna Barokkorkestri, Corelli Barokkorkestri,  Ensemble Nylandia (Soome) ning Bremeni Barokkorkestris (Saksamaa).

Korraldaja: Kunstiüksus Kollase Rähni Ordu MTÜ

Kontsert toimub ajal, mil muuseum ja ekspositsioon on külastajatele suletud. Sissepääs saali 30 minutit enne kontserdi algust