fbpx

Otsing

Muinasjutud Mikkeli muuseumis. Hiina muinasjutt 18.10.2020 | 13.00

Mikkeli muuseum
Pilet
14 €

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 14 eurot (kuni kaks täiskasvanut ja pere alaealised lapsed)

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.

Foto: Yulia Bogacheva
Pereüritus

Muinasjutud Mikkeli muuseumis. Hiina muinasjutt

Hooaja esimesel perehommikul õpime tundma siidi, portselani ja budismi sünnipaika – imelist Idamaad – Hiinat. Võtame mängult ette teekonna Suurel Hiina müüril, kus kohtame muuhulas viite püha looma: draakonit, kilpkonna, bixie’t, qilini’t ja fööniksit. Osad neist tegelastest muide, peidavad end ka Mikkeli muuseumi kunstiteostel!

Iga kuu ühel pühapäeval kell 13.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9aastaseid lapsi muinasjuttu kuulama ja meisterdama. „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“ sobib kogu perele, sest vanad muinaslood aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi …

Muuseum jätab õiguse teemasid vajadusel muuta.

Perehommik kestab kuni 90 min.