fbpx

Otsing

(Nendest) muredest ei tea me (küll) midagi 23.02.2024 – 13.10.2024

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
6 €

Muuseumitunni eest tasumine arvega või kassas. Sarja tellijale soodustused.

Näitus "Tasakaalus(t väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust". Foto: Karel Zova
Gümnaasium
III kooliaste
Muuseumitund

(Nendest) muredest ei tea me (küll) midagi

Muuseumitunni eesmärk on nüüdiskunsti abil mõtestada vaimse tervise teemasid ning õppida teadlikult märkama iseenda ja kaaslaste heaoluga seotud muresid.

Tunnis tehakse ringkäik näitusel „Tasakaalus(t väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust“, mis  räägib vaimse tervise hoidmisest ja kutsub mõtisklema, kuidas elus murede ja rõõmude ning töö ja puhkeaja vahel tasakaalu hoida ja kuidas tulla toime muutuste ja raskustega. Teosed avavad valulikke teemasid nagu üksildus, kurnatus ja läbipõlemine, aga suunavad samas märkama elu helgemat poolt ja leidma rõõmu argistest hetkedest. Tuurile järgneb loovteraapia meetoditel põhinev grupitegevus, milles õpilased analüüsivad enese ja kaaslaste vaimset heaolu ning leiavad lahendusi võimalikele probleemidele. Lisaks saab muuseumitunni järel negatiivseid mõtteid hajutada kunstikeldris asuval nn Buddha tahvlil, kus savitahvlile pintseldatu lühikese ajaga kustub, võttes kaasa ka vähemalt väikese osa sellega seotud pingest ja aidates soovimatust lahti lasta.

Märksõnad: vaimne tervis, säilenõtkus, tasakaal, nüüdiskunst, heaolu, enesehool, puhkus, tunded, märkamine, julgus muresid jagada, loovteraapia, meeskonnatöö, eneseanalüüs

Muuseumitund on sündinud koostöös organisatsiooniga peaasi.ee.

 

Tunni läbinud õpilane on

  • analüüsinud oma vaimset tervist ja heaolu ning omandanud mõned enesehoole võtted;
  • teadvustanud elus tasakaalu hoidmise vajalikkust;
  • tutvunud erinevate vaimse tervise kujutamise viisidega kunstis;
  • osalenud temaatilises eneseanalüüsi nõudvas grupiülesandes.

Eel- ja järeltegevused:

Enne tundi:

Enne tundi tulekut võivad õpilased iseseisvalt tutvuda Peaasi.ee portaalis vaimse tervise vitamiinikuuriga ja teha vitamiinitesti.  

Pärast tundi:

  • Õpetajale jagatakse soovi korral Peaasi.ee materjale, mida õpilased saavad oma vaimse tervise analüüsimiseks iseseisvalt täita.
  • Lisaks soovitame tunnis käsitletud teemade jätkuks broneerida õppekäigu Kumu kunstimuuseumi näitusele „Jevgeni Zolotko. Aadama saladus“ (tunde saab tellida vahemikus 01.09.–19.12.2024), millega kaasnev muuseumitund keskendub stressi ja ärevusega toimetulekule ning meelerahu säilitamisele rasketes olukordades. Seegi programm on loodud koostöös Peaasi.ee-ga.

Muuseumitunni kestus: 60 min
Tundi saab tellida eesti keeles.