fbpx

Otsing

„Murtud sümmeetriad“: finissage 20.02.2021 | 14.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Yunchul Kim. Cascade. 2018. Installation. Courtesy of the artist. Photo: Rob Battersby
Yunchul Kim. Kaskaad. 2018. Installatsioon. Kunstniku loal. Foto: Rob Battersby
Teemaüritus

„Murtud sümmeetriad“: finissage

Laupäeval, 20. veebruaril toimub Kumu näituse „Murtud sümmeetriad“ finissage, mis kuulub ühtlasi Kumu 15. sünnipäeva programmi.

Kavas on järgmised üritused:

Kell 14.00 „Murtud sümmeetriad“: näituse virtuaalne tutvustus ja artist talk, kuraator José-Carlos Mariátegui ning kunstnikud Alan Bogana ja Lea Porsager, inglise keeles.

Live-üritus, täpsem info Kumu Facebookis ja kodulehel.

Üritused muuseumis kohapeal

Kell 14.00 „Murtud sümmeetriad“ töötuba: joonista või maali (võimalus joonistada paberile seni avastamata osakeste jälgi vinüülplaadimängijast osakeste kiirendi abil või maalida magnetitega abstraktne teos). Registreeruda saab kohapeal vastavalt kohtade arvule.

Kell 15.00 „Murtud sümmeetriad“: näituse tutvustus, Kati Ilves, eesti keeles. Eelregistreerumine: https://form.jotform.com/210402078609349

Kell 16.00 „Murtud sümmeetriad“: audiovisuaalne performance, Sander Saarmets & Virge Loo. Eelregistreerumine: https://form.jotform.com/210403895208352

Näitus „Murtud sümmeetriad“ toob vaataja ette kunstnike tõlgendused osakestefüüsika keerulisest ja põnevast valdkonnast. Kõik eksponeeritud teosed on alguse saanud kunstnike residentuurides Euroopa Tuumauuringute Keskuses (CERNis). Näitusele on koondatud 12 kunstiteost, mille autoriteks on 11 eri riikidest pärit kunstnikku, kes loodusest ja mateeriast aru saamiseks süvenesid füüsika keerulisse keelde ja jälgisid laboris kavandatud elementaarosakeste füüsika katseid. Näitus annab aimu ka kunstnike ja CERNi teadlastest, inseneridest ja laboripersonalist koosneva kogukonna vahel tekkinud sünergiast. Hõlmates tervet rida erinevaid kunstipraktikaid väljendavad käesoleva väljapaneku tööd narratiive, mille juured ulatuvad teaduse põhialustesse ja filosoofilistesse lähtekohtadesse.

Kuraatorid: Mónica Bello, José-Carlos Mariátegui
Koordinaatorid: Charlotte Horn, Kati Ilves
Näituse kujundus: Mark Murphy, Tõnu Narro
Graafiline disain: Mikk Heinsoo (Stuudio Stuudio)