fbpx

Otsing

Muuseumihariduse infopäev 2022 „Jätkusuutlikkus“ 22.08.2022 | 11.00

Eesti Kunstimuuseum
Üritusel osalemine on õpetajale tasuta
Hariduse infopäev 2022 plakat
Õpetajale

Muuseumihariduse infopäev 2022 „Jätkusuutlikkus“

Juba kuuendat korda kutsume õpetajaid ja koolijuhte Eesti Kunstimuuseumi muuseumihariduse infopäevale Kumu kunstimuuseumisse. Päevakavas on jätkusuutlikkuse teemad: päeva alustame auditooriumis ettekannete ja vestlusringiga, räägime jätkusuutlikust õpetajast ja maailmaharidusest. 

Pärast seda saavad õpetajad osaleda töötubades ja haridusmessil, kus oma muuseumitunde ja haridusprogramme tutvustavad 19 muuseumi üle Eesti. 

Muuseumihariduse infopäev kestab kella 11–16, pärast seda saavad soovijad külastada Kumu näitusi, maja on avatud ainult osalejatele kuni kl 18. 

Kava 

11.00–11.20 Saabumine, osalejate registreerimine
11.20 Infopäeva avamine ja tervitused aatriumis

11.30–12.30 ettekanne „Õpetaja energiakriisis“ Kumu auditooriumis

Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juht, koolipsühholoog ja pereterapeut Karmen Maikalu räägib väljakutsetest õpetaja töös, stressist ja läbipõlemisest ning sellest, mida õpetaja saab ise enda heaks teha ja millised on abivõimalused.

Ettekande video

12.30–13.15 ettekanne „Maailmaharidus – pidepunkt ebastabiilses maailmas“ Kumu auditooriumis

Mondo Maailmakooli juht Diana Tamm avab maailmahariduse olemust ja arutleb, kuidas kasvatada hoolivaid maailmakodanikke kriisides vaevlevas maailmas. Kas lahendus on kooli hoidmises kriisivaba pelgupaigana või hoopis kriiside julges käsitlemises. Mida see julge käsitlemine eeldab õpetajalt ja kuidas selle kõige juures hoida nii ennast kui ka oma õpilasi? Kuidas olla see „tähendusrikkalt tegutsev täiskasvanu“, keda noored enda kõrvale vajavad?

Ettekande video

13.15–13.45 Kohvipaus
1. korrusel auditooriumi esisel alal ja 2. korrusel Reval Café ees

11.00–16.00 Haridusmess Kumu aatriumis

13.45–16.10 Avatud töötoad (eelregistreerimisega)
Töötubade kirjeldused ja ajakava

Toimumise päeval saab töötubadega liituda üksnes kohtade olemasolul.

13.00–18.00 Registreeritud osalejatele vaba sissepääs Kumu näitustele.

Osalevad muuseumid üle Eesti:

Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Meremuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Tervisemuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Nukuteatrimuuseum, Saaremaa Muuseum, Tallinna Kunstihoone, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Vabamu, Virumaa Muuseumid

Eesti Kunstimuuseum on üle-eestilist muuseumihariduse infopäeva korraldanud alates 2017. aasta augustist.

Infopäevad õpetajatele aastatel 2017–2021

Kontakt

EKM haridus