fbpx

Otsing

Muusikaline rännak 06.02.2020 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
25 €

Täispilet 25 €

Kontsert

Muusikaline rännak

Asukoht: Kumu auditoorium

Oleme pudenend paika
kus kõik on muusika.
Lõpeta sõnad.
Ava aken kesk su rinda,
lase vaimul lennelda sisse ja välja.


Rumi

 

Sound Mystery esitatud helimüsteeriumid on alati palju enamat kui kontserdid. Aastatega, mängides gongidel ja arvukatel arhailistel instrumentidel, katsetades helide, spontaanse improvisatsiooni ja intuitiivse lauluga, on gongimeistrid leidnud oma raja, oma ainulaadse stiili ja kõla, täites oma helirännakud ebatavaliste helide ja lüürikaga. Luues sügava meditatiivse ruumi, kutsuvad nad osalejaid rännakule läbi ilmade Südameruumi ja salapärasesse Kõiksusesse. Nende muusika puudutab südameid, puudutades hinge kõige tundlikumaid keeli.

 

Kontserdi ajal kõlab ka unikaalne 155 cm läbimõõduga Mother Cosmo gong, samuti võimsad 125 cm läbimõõduga stiihiate gongid, kristallkausid ja peruu šamaaniviled, tatari karjuste unikaalne ülemheliflööt, kellad, šamaanitrummid ja kaasaegne RAV-trumm.
Alicja ja Ričardas Eiliakas – tuntud gongimeistrid, heliterapeudid, seminaride ja õpitubade läbiviijad, heliteraapia eestvedajad Baltikumis. Viivad läbi seansse „Suplus gongihelides“, kontserte „Kõiksuse helide müsteerium“, meditatsioone, teraapilisi ja loomingulisi meistriklasse. On psühholoogiastuudio „Olemise kunst“ja keskuse Dragonfly Land rajajad.

 

Paar mängib mitmetel arhailistel ja kaasaegsetel instrumentidel, luues intuitiivselt meditatiivset ja lõdvestavat muusikat, mida suur gongimeister Don Conreaux nimetab „vaba vaimu jazziks“ (free spirit jazz). Nad usuvad, et oma sisemise Looja tundmaõppimises on suur transformeeriv vägi, mis ainult ei arenda meie loomingulist potentsiaali vaid juhib, ravib ja vaimustab.

 

Koos Alicja ja Ričardasega esinevad nende pojad: Lukaš Eiliakas – kitarrist, kes alustas kitarristina rokkbändis. Osaledes helimüsteeriumis, loob ta meditatiivset muusikat, tuues elektrikitarrist esile ebatavalisi, kosmilisi helisid. Bartoš Eiliakas – improviseerib elektriklaveril, kombineerides selle klassikalist kõla tõeliselt ebatavaliste, kosmiliste helidega. Andekas noormees loob samuti meditatiivset muusikat. Kontserdil kõlab tema loodud meloodia „Armastuse silmades“ (In the eyes of Love).

 

 

Piletid: Ticketbest

 

Esinejate koduleht: www.menasbuti.lt

Videolõike kontsert-müsteeriumitest näete siit