fbpx

Otsing

Naergem terviseks! Vestlus karikaturistidega AW stuff 20.03.2024 | 18.00

Mikkeli muuseum
Täispilet: Mikkeli muuseum
9 €
  • Perepilet: Mikkeli muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Mikkeli muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Loeng või vestlus
Teemaüritus

Naergem terviseks! Vestlus karikaturistidega AW stuff

Kuidas töötab karikatuur? Mille üle võib/saab naerda? Milline on sõna ja pildi roll naljapildis? Neid ja paljusid teisi küsimusi arutame koos Janno Pikkati ja Maari Soekoviga.

Naljapiltide rubriik on lahutamatu osa ajakirjandusest, lemmik karikaturistide pilte oodatakse ja need saavad igapäevaelu tähisteks, sageli ka kiiresti levivateks kõnekateks meemideks.

Janno Pikkati ja Maari Soekovi tandem loob humoorikaid pilte juba 2019. aastast, karikatuuride loomisega alustas loomingulise kollektiivi eestvedaja ja ideeline juht Janno Pikkat aga juba 2016. aastal.

AW stuffi stiil on äratuntav, kaasaegne ja mahedalt irooniline. Nad ei puuduta poliitikat ega kuulsaid isikuid, nende pilk on ühiskonnal laiemalt, tavalisel inimesel tänavalt, minul ja sinul, mistõttu neid võibki tänapäeva ühiskonna peegeldusena käsitleda. Sama huvi „väikese inimese“ vastu oli omane ka prantsuse 19. sajandi meistrile Honoré Daumier’le, tähelepanelik pilk, tavaelust humoorikate ja kõnekate olukordade nägemine ja nende esitamine lakoonilise, kuid tabava pildina eristas teda kõikidest teistest sama aja karikaturistidest.

Sündmus on osa näituse „Karikatuuri isa. Daumier’ looming R. Paul Firnhaberi kogust“ publikuprogrammist.

Toetaja: Eesti Kultuurkapital