fbpx

Otsing

Naily Saripova klaveriõhtu: Johannes Brahms 29.12.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
15 €
Kontsert

Naily Saripova klaveriõhtu: Johannes Brahms

Kadrioru lossi saalis astub publiku ette pianist Naily Saripova. Kontserdil kõlab Johannes Brahmsi klaverilooming.

Kavas

Kaks rapsoodiat op 79
Agitato h-moll
Molto passionato, ma non troppo allegro g-moll

Kolm intermezzot op 117
Andante moderato Es-duur
Andante non troppo e con molto espressione b-moll
Andante con moto cis-moll

Kuus klaveripala op 118
Intermezzo Allegro non assai, ma molto appassionato a-moll
Intermezzo Andante teneramente A-duur
Ballaad Allegro energico g-moll
Intermezzo Allegretto un poco agitato f-moll
Romanss Andante F-duur
Intermezzo Andante, largo e mesto es-moll

Pianist Naily Saripova alustas klaveriõpinguid Nõmme muusikakoolis Nathalie Maasini klaveriklassis; 1996. a. jätkusid õpingud G. Otsa nim. Muusikakoolis Mailis Põllu juhendamisel; aastast 2000 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Aleksandra Juozapenaite-Eesmaa klaveriklassis; 2013. a. kaitses Naily Saripova EMTAs doktorikraadi.

Naily Saripova on edukalt osalenud mitmel rahvusvahelisel konkursil. 2002. aastal saavutas ta III preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil Konzerteum Kreekas; 2003. aastal diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Val Tidone Competitions – Silvio Bengalli Prize Itaalias; 2004. aastal duos sopran Alfia Kamalovaga VIII Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil Con Brio ’04 Eesti Muusikaakadeemia preemia ja Eesti Raadio preemia.
Naily Saripova peab ääretult oluliseks loomingulist koostööd väljapaistva Ukraina pianisti Vjatšeslav Novikoviga. Klaveriduo Novikov-Saripova koostöö algas 2005. aastal Kuhmo kammermuusika festivalil Soomes. Seni on duo pühendunud peamiselt Mozarti, Beethoveni ja Schuberti loomingule. 2013. aastal andis klaveriduo välja plaadi Mozart-Schubert. Klaverimuusika neljale käele. Naily Saripova–Vjatšeslav Novikov, mida kriitikud on kõrgelt hinnanud nii Eestis kui ka välismaal.
“Naily Saripova ja Vjatšeslav Novikovi mõttekaaslusest sündinud helitõendile on kaardistatud kolm suurteost, mis kujutavad endast otsekui piirikive nii duožanri kui ka kogu kammermuusika maastikul. Kõrge laenguga interpretatsioon haarab kuulaja meeli põneva kõlaruumi, omanäolise detailitunnetuse ning sisendusjõulise tervikuga” (Mailis Põld 2014).
2015. aasta algul ilmus Naily Saripoval esimene sooloplaat Beethoven Diabelli variatsioonid op 120. Naily Saripova LIVE.