fbpx

Otsing

Näituse „Jeremy Shaw. Phase Shifting Index“ finissage 17.02.2022 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Sünnipäeva erihind
5 €

Vahemikus 17.–20. veebruar kehtib muuseumis sooduspilet 5 eurot.

Stoppkaader videost, mis kujutab inimesi seismas käed püsti ja jalad harkis
Jeremy Shaw. Phase Shifting Index. 2020. Stoppkaader filmist. Jeremy Shaw & KÖNIG Galerie Berlin, London, Seoul loal
Teemaüritus

Näituse „Jeremy Shaw. Phase Shifting Index“ finissage

Näituse „Jeremy Shaw. Phase Shifting Index“ finissage, mille raames on kavas:
kell 17.00 lühitutvustus näitusel
kell 18.00 liikumise töötuba „Techno Praxis: klubitantsu praktika“ (koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga). Töötuba viib läbi Üüve-Lydia Toompere.
(
Üritus eripiletiga)
Jeremy Shaw on üks olulisemaid ja huvitavamaid kunstnikke tänases visuaalkultuuris. „Phase Shifting Index“ on Kanada päritolu, aga Berliinis tegutseva Shaw’ viimane ja seni mastaapseim teos, mis valmis isikunäituseks Pariisis Pompidou keskuses 2020. aastal. Mainekas kunstiajakiri Frieze nimetas selle 2020. aasta Euroopa kümne parima näituse hulka. Seitsme hiidekraaniga video-, heli- ja valgusteos mängib fiktsiooni ja dokumentalistika piiril, vaadeldes inimesi, nende uskumusi ja ekstaatilisi rituaale tulevikus, 22. sajandil.
Tõlkimatu pealkirjaga „Phase Shifting Index“ on kui tagasivaade kaugest tulevikust 22. sajandisse, kus inimeste uskumused ja ellujäämine olid hädaohus. Shaw on loonud seitse erinevat nn tuleviku subkultuuri, kes väljendavad oma maailmapilti keha ja koreograafia kaudu – rituaalse ja ekstaatilise liikumisega. Kuigi kujutatud on tulevikku, iseloomustab kõiki gruppe äratuntav 20. sajandi eri kümnendite esteetika, nii välimuses kui ka salvestustehnikas – 16mm filmilindist VHSini. Gruppide lood hargnevad paralleelselt kuni teose kulminatsioonini, kui liikumine ekraanidel sünkroniseerub. Äkki valgub kõik üle psühhedeelseks teisenenud reaalsusekogemuseks. Teos on jõuline tulevikufiktsioon, mis seob dokumentaalfilmi, kontseptuaalse kunsti, muusikavideo ja teadusliku uurimise võtted mineviku salvestustehnoloogia esteetikas ühtseks tervikuks.