fbpx

Otsing

Näituse “Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis” filmiprogramm 19.04.2022 | 10.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    15 €
Elav jõud. 2003 Jaak Kilmi, Andres Maimik.
Film

Näituse “Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis” filmiprogramm

Asukoht: Kumu Auditoorium
Näitusega “Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis” kaasnev filmiprogramm tutvustab arenguid kümnendi kunsti oluliselt mõjutanud dokumentaalfilmis.

Näitamisele tulevad:

Elav jõud. 2003
Jaak Kilmi, Andres Maimik
57 min 55 sek
Edule orienteeritud ühiskonna halastamatus olelusvõitluses otsivad kohta kolm erineva sotsiaalse tausta ja maailmavaatega meest: anarhistlik luuser Georg, keskealine intellektuaal Peeter ja noor yuppie Arto. Kui pilvevaatleja Georg pole veel leidnud kohta elus, siis vabamees Peeter on selle kaotanud ning neist kahest on saanud “lootusetud luuserid“. Arto elu on seevastu täis väljakutseid ja õnnestumisi. Mehed üritavad sõnastada oma arusaamu elust, tööst, eneseteostusest, vabadusest. Need on igavikulised küsimused, millele vastamine nõuab julgust ja enesepaljastust.
Vali kord. 2004
Andres Maimik
68 min
2004. aasta sensiatsioonilisim eesti film, satiiriline dokumentaalfilm räägib nn uuest poliitikast, mis kasutab ära rahva ihalust raudse rusika järele. Skandaalne meediaüksus Esto TV rajab profašistliku jäägripataljoni, mis hakkab rakendama valitsuspartei Res Publica loosungit “Vali Kord!”. Oma missioonil väisavad šokireporterid Ken ja Tolk Eesti ja Euroopa Liidu võimukeskusi, hoiavad silma peal peaminister Juhan Partsi tegemistel, paljastavad vandenõusid ja likvideerivad inimrämpsu nii Eesti kui Euroopa tänavatelt. Nagu habemenuga silmamunasse, tungib Esto TV Eesti ühiskonna varjatud kihtidesse, et ilmsiks tuua meie ksenofoobia, rassism ja sallimatus.