fbpx

Otsing

Näituse „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu” finissage 22.04.2023 | 12.00

Mikkeli muuseum
Täispilet: Mikkeli muuseum
9 €
  • Perepilet: Mikkeli muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Mikkeli muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Juri Pimenov. Karmoškamängija. 1929. Akvarell, guašš. Tanya Rubinstein-Horowitzi kogu
Näitusetuur
Teemaüritus
Töötuba

Näituse „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu” finissage

Näituse „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu“ finissage’i raames ootame suuri ja väikseid kunstisõpru avastama Rubinšteinide kunstikogu ja perekonna lugu.

Jakov Rubinštein kuulub nõukogude perioodi teedrajavate kunstikogujate põlvkonda, kes alustas kogumist keerulisel stalinismiajal ja kelle eeskujul hakkas kunstikogumine 1960. aastatel laiemalt levima. Tema 25 aasta jooksul kujunenud kollektsioon oli nõukogude perioodil üks silmapaistvamaid 20. sajandi esimese kolmandiku Vene ja Ukraina kunstile keskenduvaid erakogusid.

Eestiga oli Jakov Rubinštein tihedalt seotud tänu perekondlikele sidemetele – siin elas tema vennatütar, tuntud eesti kirjanik Dagmar Normet. Eesti Kunstimuuseumis toimus 1966. aastal ka Rubinšteini kunstikogu esimene näitus.

Mikkeli muuseumi näitusel on väljas Jakov Rubinšteini kogu see osa, mille päris tema Saksamaal elav lapselaps Tanya Rubinstein-Horowitz.

Programm

Mikkeli muuseumis

Kell 12–16 Loominguline töötuba. Teatrimaskide valmistamist juhendab Ilona Kroon
Kell 13 Kuraatorituur vene keeles. Kunstiteadlane Olga Sugrobova-Roth tutvustab Rubinšteini kollektsiooni ja selle rolli, eksponeeritud teoste loomise ja nende autoritega seotud põnevaid ja sageli traagilisi lugusid.
Kell 14.30 Erituur kunstikoguja ja kuraatoriga inglise ja eesti keeles. Näitust tutvustab (inglise keeles) kogu praegune omanik Tanya Rubinstein-Horowitz, jagades oma mälestusi vanaisast Jakov Rubinšteinist ja mõnedest kogus esindatud teostest; ajaloolist tausta ja kunstnike tutvustusi lisab (eesti keeles) kunstiajaloolane Aleksandra Murre.

Kadrioru kunstimuuseumis (lossi peasaalis)

Kell 16 Salongiõhtu Dagmar Normeti mälestuste ettelugemise ja muusikaga

Näitus „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu“ on avatud 30. aprillini 2023.