fbpx

Otsing

Näituse „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“ finissage 10.04.2022 | 13.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Foto: Inara Vanavalgõ Kohvitarõ
Näitusetuur
Teemaüritus

Näituse „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“ finissage

Pühapäeval, 10. aprillil toimub näituse „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“ finissage. Näituse lõppemisega kaasnevad järgmised üritused:

kell 13 töötuba „Täpiline maailm“, mille käigus luuakse templitega täpitehnikas maal. Töötuba sobib igas vanuses kunstihuvilistele.

kell 15 kuraatoriekskursioon näitusel koos Liis Pählapuuga

Lisaks pakub Kumu aatriumis pop-up kohvikuna terve päeva erinevaid hõrgutisi Setomaalt pärit Inara Vanavalgõ Kohvitarõ.

Inara Vanavalgõ Kohvitarõ asub Setomaal, Mikitamäe külas. Kohvitarõs pakutakse nii traditsioonilisi seto toite kui ka soome-ugri toiduarendusi. Kui maailma toidukultuur rühib ikka edasi, siis Kohvitarõ on võtnud suuna ajas tagasi: oma esivanemate toiduretseptide ja maitsete lätete juurde, lihtsate ja ressursisäästlike toitude juurde. Kohvitarõs korraldatakse erinevaid õpitubasid ja rahvakalendritähtpäevade pidustusi; seal saab kuulata lugusid Setomaast ning lihtsalt kohvi nautida.

Näitusel „Talomuro ilmaruum“ uuritakse, kuivõrd on Lõuna-Eestist pärit kunstnike loomingus mänginud rolli kohavaim ehk genius loci; miks sündisid just siin Eesti 20. sajandi alguse radikaalseimad kunstiuuendused; kuidas kujundasid Lõuna-Eesti kuvandit vanavara kogumisretked; millisena on kunstnikud näinud siinset loodust, kultuuri ja inimest ning kuidas Lõuna-Eestist kujunes puhkusekultuuri ja 1930. aastate patriootilise ideoloogia lipulaev. Mastaapselt joonistub välja kunstnike huvi eksootiliseks ja arhailiseks peetud Setomaa ja Petseri vastu. Näituse kuraator on Liis Pählapuu.