fbpx

Otsing

Noortekoor Taplow Youth Choir (Ühendkuningriik) 30.07.2024 | 18.00

Niguliste muuseum
Kontsert

Noortekoor Taplow Youth Choir (Ühendkuningriik)

Taplow Youth Choir,
Ühendkuningriigi üks paremaid noortekoore

Ühendkuningriigi maineka Taplowi noortekoori (Taplow Youth Choir on vanuses 13-19 aastat ning nad on kokku tulnud enam kui kahekümnest Thames Valley ja South-Buckinghamshire´i koolist. Koori liikmed on pühendunud ja motiveeritud noored muusikud, kellest paljud mängivad kõrgtasemel ka mõnd muusikariista. Koori repertuaar hõlmab erinevaid ajastuid ja erinevaid muusikastiile, nii sakraalset kui ka ilmalikku muusikat.

Koor laulab igal aastal Evensongi St George’s Chapel´is Windsori lossis ja esines seal hiljuti ka helilooja John Rutteri loomingule pühendatud kontserdil. Koori noored lauljad töötasid koos The Royal Philharmonic Orchestra ja The Bach Choir’iga John Rutteri taktikepi all. Maikuus kutsuti Taplow Choir esinema maailma riikide haridusministritele korraldatud haridusfoorumi avamisele Westminsteris.

Taplow Youth Choir on saanud osaleda Gabrieli Roar projektides, kus nad on laulnud Paul McCreeshi juhatusel suuri oratooriume katedraalides üle kogu Ühendkuningriigi.

Taplow Youth Choir rõõmustab, et saab sel suvel laulda publikule Soomes ja Eestis.

https://www.taplowchoirs.org.uk/ 

Kavas:

Dietrich Buxtehude – Magnificat
Felix Mendelssohn – Hear my Prayer
ja Claudio Monteverdi, Henry Purcell, Eric Whitacre, Sally Beamish, Amy Beach, Irving Berlin jt.

Dirigent: Gillian Dibden
Organist: Robert Jones

Gillian Dibden MBE,
Pärast Royal College of Music lõpetamist, omandades pianisti ja tšellisti kutse, jätkas Dibden oma karjääri õpetajana. Gillian Dibdeni juhendatavad koolikoorid on saavutanud edu nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, osaledes näiteks BBC raadiokonkursil “Let the People sing”.

2009. aastal sai Gillianist Briti impeeriumi ordu liige (Member of the Order of the British Empire). Tema Majesteedi kuninganna Elizabeth II poolt osutatud auavaldus oli tunnustuseks Gilliani pikaajalisele tööle noorte- ja lastekooridega.

Robert Jones
Robert Jones alustas klaveri- ja oreliõpinguid juba koolipoisina mainekas Trinity kolledžis ja kuninglikus muusikakolledžis, hiljem on ta lõpetanud Oxfordsi ülikooli muusika erialal. Ta on tegutsenud nii lauljana, esinedes selliste ansamblitega nagu Tallis Scholars, Orlando Consort ja Gabrieli Consort, kui ka pianisti, organisti ja koorijuhina. Alates 1988. aastast on ta Wreni St. Bride’i kiriku muusikadirektor.

Kontsert toimub ajal, mil muuseum ja ekspositsioon on külastajatele suletud. Sissepääs saali 30 minutit enne kontserdi algust.

Kontserdi korraldaja: BaltoScandia Tours