fbpx

Otsing

Grupp on täitunud! Noortelaager „Rändame 90. aastatest nullindatesse!” 10.08.2022 – 12.08.2022

Kumu kunstimuuseum
Hind
90 €

Hind sisaldab lõunasööki koos vahepalaga, näitusetutvustusi, töötubasid ning kõiki vajalikke töövahendeid ja -materjale koos muuseumipiletiga.

Foto: Kumu hariduskeskus
Laager

Grupp on täitunud! Noortelaager „Rändame 90. aastatest nullindatesse!”

Toimumisaeg: 10.08.–12.08.2022
Noortele vanuses 13+

2022. aasta suvel toimuv Kumu noortelaager keskendub kunsti, linnaruumi ja reklaamikultuuri kokkupuutepunktidele.

Kumu noortelaager on suunatud noortele, kes huvituvad kunstist, disainist ja kaasaegsest kultuurist. Varasem kokkupuude kunstitegemisega pole oluline. Tule katsetama ja avasta uusi ideid!

Tutvume lähemalt näitusega „Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis“ ning uurime, miks ja millist kunsti tehti nullindatel ning kohtume mõne sel ajal tegutsenud kunstnikuga. Vaatame, mis iseloomustab plakatikunsti ning kasutame nullindatest pärit motiive, et luua ise T-särgi kujundus. Lisaks õpime maalima kaasaegset arhitektuuri, kasutades ajaloolist ruudustiku meetodit.

Nullindate kõrval uurime ka 90. aastate kunsti ja visuaalkultuuri. Arutleme, millised olid 90-ndate eripärad ning uurime töötoas kunsti ja reklaami suhteid.

Näitusekülastusi ja töötubasid saadavad põnevad arutelud ning mängud. Laagri jooksul valmivad lahedad ja fantaasiarikkad tööd.

Kumu noortelaager kestab kolm päeva ja toimub linnalaagri formaadis (kella 11.00–17.00). Noortelaagri hind sisaldab lõunasööki koos vahepalaga, näitusetutvustusi, töötubasid ning kõiki vajalikke töövahendeid ja -materjale koos muuseumipiletiga.

Keel: eesti (julgustame osalema ka teise emakeelega noori, kes soovivad eesti keelt praktiseerida).