fbpx

Otsing

Noortelaager „Värvid krussis?!” 14.08.2024
11.00–17.00

Kumu kunstimuuseum

Kumu hariduskeskus

Hind osalejale
120 €

Noortelaagri hind sisaldab lõunasööki koos vahepalaga, näitusetutvustusi, töötubasid ning kõiki vajalikke töövahendeid ja -materjale koos muuseumipiletiga.

Laager

Noortelaager „Värvid krussis?!”

Kumu noortelaager käsitleb ajaloo ja kunsti suhteid ning pöörab tähelepanu sisemisele heaolule.

Toimumisaeg: 14.–16.august. Laagripäeva kestus kell 11.00–17.00
Kellele: noortele vanuses 13+

Kumu noortelaager on suunatud noortele, kes huvituvad kunstist, ajaloost ja kaasaegsest kultuurist. Varasem kokkupuude kunstitegemisega pole oluline. Tule katseta, avasta värskeid ideid ja kohta uusi sõpru!

Laagripäevade jooksul:

Tutvume lähemalt näitusega „Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa“, kus on esindatud rikkalikult Ladina-Ameerika teoseid The Phoebus Foundationi kollektsioonist. Näitusel on üleval teosed Uruguay, Peruu, Tšiili, Mehhiko ja Kuuba 20. sajandi nimekatelt kunstnikelt. Uurime, millised on Ladina-Ameerika ja Euroopa kunsti erinevused ja sarnasused ning kuidas on need kultuurid üksteist mõjutanud. Laagris valmib Ladina-Ameerika kirgastest värvidest ja ajaloolistest tehnikatest inspireeritud tekstiilteos.

Lisaks eelpooltoodule külastame ka kaasaegse kunsti näitust „Jevgeni Zolotko. Aadama saladus“. Zolotko on üks omanäolisemaid kunstnikke Eesti nüüdiskunsti väljal. Näitusel tutvume kunstniku viimaste aastate loomingu ja spetsiaalselt näituseks valminud uute teostega. Näituse radadel rännates avastame, milliste nippidega saame ise oma vaimset tervist hoida ning emotsioone juhtida.

Laager arendab fantaasiat, eneseväljendusoskust ja annab teadmisi erinevatest kunstitehnikatest. Näitusekülastusi ja töötubasid saadavad põnevad arutelud ning mängud, mis soodustavad osalejate koostööd. Noortelaagri lõpetab loovtööde väljapanek Kumu aatriumis.

Keel: eesti (julgustame osalema ka teise emakeelega noori, kes soovivad eesti keelt praktiseerida).

Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerumist.
NB! Laagri osalustasule ei laiene tulumaksusoodustus.

Lisainfo:

Tereza Špongolts

hariduskeskuse koordinaator