fbpx

Otsing

Jazzkaar 2021: NEW WIND JAZZ ORCHESTRA “Uued loojad, uued tuuled“ 24.05.2021 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
20 €

Täispilet 20€

Sooduspilet 15€

Kontsert

Jazzkaar 2021: NEW WIND JAZZ ORCHESTRA “Uued loojad, uued tuuled“

Asukoht: Kumu auditoorium

Kestus/Duration: 1 h 15 min

New Wind Jazz Orchestra (NWJO) ühendab endas virtuoosse mängu, noore ja ägeda temperamendi ning professionaalse kuvandi. Bigbändi eesmärk on edendada Eesti jazzorkestrite kultuuri, anda aktiivselt kontserte, teha koostööd Eesti ja välismaa heliloojate ja dirigentidega ning esindada Eestit välismaistel festivalidel ja konkurssidel.

Sedapuhku otsustati kontserdikava koostada uuest Eesti muusikast ning selleks pöörduti noorte professionaalsete jazzmuusikute poole. Väljakutse võeti üllatavalt hästi vastu ja on erakordne, et uute bigbändilugude autorite seas on tervelt seitse noort naismuusikut – Susanna Aleksandra VeldiKristina Bianca RantalaJana KüttMarianne LeiburPille-Rite Rei ja Karmen Rõivassepp. Mehelikku energiat lisavad kontserdile Markus Eermanni, Janno Trumpi, Karl Madis Pennari ja Lauri Kadalipu arranžeeringud.

NWJO-l algas 2021 veebruaris kolmas tegevusaasta. Huvi uue kollektiivi tegevuse vastu on olnud suur ja pea kõik kontserdid on toonud täismaja. Orkester on andnud konterte nii Sõru Jazzil, Philly Joe’s jazziklubis, Kumu auditooriumis Raul Söödi 50. juubelil ja mujal ning 2020. aasta suvel esitleti Triigi Filharmoonias Kristjan Randalu uudiskava. Lava on jagatud maailmakuulsa USA bigbändi Thad Jones/Mel Lewis Jazz Orchestra (praeguse nimega The Vanguard Jazz Orchestra) trummari John Rileyga ning Soome tuntuima bigbändi juhi ning trombonisti Antti Rissaneniga.

Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga

 

NB! Viiruse leviku tõttu palume kõigil Kumu auditooriumis toimuvatel sündmustel meie külastajatel kanda maski.