fbpx

Otsing

Õhtu Kontsert: Akordion ja tšello 26.05.2022 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind alates
15 €
20€ / 15€
Kontsert

Õhtu Kontsert: Akordion ja tšello

Akordion ja tšello – kooslus, mida ei kuule kontserdilavadel just tihti.

Akordionist Henri Zibo ja tšellist Ruslan Petrov kutsuvad kõiki kuulajaid oma kahe pilli imelisest kõlamaailmast osa saama. 26. mai õhtul saavad Kadrioru kunstimuuseumi saalis kõlama teosed Ukraina päritolu helilooja Galina Grigorjevalt, tangomaailma särtsakatesse helidesse sukeldab kuulajad Astor Piazzolla ning põhjamaist tasakaalu lisavad heliloojad Ilkka Kuusisto ja Lepo Sumera. Lisaks looming Tõnu Kõrvitsalt ja saksa helilooja Max Bruchilt.

Henri Zibo (1996) alustas kooliteed 2003. aastal Haapsalu Gümnaasiumis ning paralleelselt ka Cyrillus Kreegi nimelises Haapsalu Muusikakoolis. Õpingud jätkusid 2012-2015 Tallinna Muusikakeskkoolis Aivi Tilga käe all. 2018. aastal omandas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia interpretatsioonipedagoogika erialal bakalaureusekraadi Tiina Välja akordioniklassis. 2018. aastast õpib H. Zibo muusika interpretatsiooni õppekaval magistriõppes.
H. Zibo on pälvinud Loode-Eesti regiooni akordionistide konkursil III koha (2008, 2010) ja I koha (2012); VII (2013) ja VIII (2014) vabariiklikul noorte akordionistide konkursil I koha; telekonkursil „Klassikatähed 2014“ II koha; Daugavpilsis toimunud rahvusvahelisel akordionistide konkursil „Naujene 2016“ II koha; 2017. aastal aset leidnud Vilniuse rahvusvahelisel akordionistide konkursil kõige vanemate mängijate seas 7. koha ning rahvusvahelisel akoridonistide konkursil „Coupe Mondiale 2018“ kammeransamblite kategoorias koos akordionist Mikk Langeprooniga 5. koha.
H. Zibo on soleerinud korduvalt Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Eesti Kaitseväeorkestri ning Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri ees. On andnud kontserte üle Eesti pea kõikides suuremates ja väiksemates saalides. Lisaks soleerinud ka Venemaal, Soomes, Lätis, Leedus, Bulgaarias ja Belgias. H. Zibo on teinud koostööd paljude erinevate Eesti ja välismaa muusikutega, kellest tuntumad Mart Sander, Marko Matvere, Maria Listra, Mihkel Poll, Kristjan Kannukene ning maestro Arvo Pärt.

Ruslan Petrov (1988) alustas tšelloõpinguid 1998. aastal Leho Karini õpilasena Tallinna Muusikakeskkoolis, mille ta lõpetas 2008. aastal. 2013. aastal omandas ta spetsialisti diplomi Peterburi Rimski-Korsakovi nimelises Riiklikus Konservatooriumis prof. Aleksei Massarski käe all. 2018. aastal kaitses magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Toomas Velmet). Hetkel õpetab R. Petrov tšellot Vanalinna Hariduskolleegiumis ja Nõmme Muusikakoolis. 2010. aastal saavutas rahvusvahelisel Stockholmi Muusika konkursil koos viiuldaja Chi Menglin ning pianisti Xiong Qian II koha. 2016. aasta kevadel trio koosseisus Lea Valiulina (klaver) ja Ann Meeta Teppo (viiul) pälvisid Itaalias “Pietro Argento” konkursil II koha.