fbpx

Otsing

Õpetajate infopäev näitusel „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ 09.11.2023 | 16.00

Kumu kunstimuuseum
Üritusel osalemine on õpetajale tasuta
Õpetajale

Õpetajate infopäev näitusel „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“

Kumu kunstimuuseum ootab tegevõpetajaid infopäevale, kus tutvustatakse näitust „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ ning sellele loodud muuseumitundi gümnaasiumiastmele.

Sedakorda avaneb kutse saanutele harukordne võimalus külastada näitust enne selle avamist!
Maria Arusoo, näituse kuraator ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja teeb ainult teile eksklusiivse tuuri väga erilisel kaasaegse kunsti näitusel veel enne õhtust avamisüritust.

Üritusel osalemiseks palume end registreerida hiljemalt teisipäeval, 07. novembril. Osavõtjate arv on piiratud. Kui olete registreerunud, aga ei saa ikkagi osaleda, palun andke kindlasti teada e-posti aadressil , teavitame järgmisi huvilisi. Palume mõistvat suhtumist!

Infopäeval räägitakse lähemalt ka muuseumitunnist, mis on valminud koostöös Kumu hariduskeskuse ja Eesti Tervisemuuseumi haridustöötajatega. Tund pakub võimalust avastada iseenda ja grupiliikmete väärtusi, arusaamu ja uskumusi keha, läheduse, sekusuaalsuse jpm kohta. Tund on üles ehitatud juhitud aruteludele ja grupiülesannetele nii, et tunnis osaleja on kogu tunni vältel aktiivne panustaja, kelle mõtted on oodatud ja väärtustatud. Tunnis osalemine toetab noort, mõistmaks inimliku läheduse ja armastuse erinevaid avaldumisviise, inimeste võrdse kohtlemise vajalikkust ning võtmaks vastutust oma keha ja suhete eest. Muuseumitund toetab lisaks kunstiõpetuse õppekavale ka gümnaasiumiastme inimeseõpetuse õppekava ning toetab üldpädevuste arendamist.

Kava

16.00–16.10 Tervitussõnad Signe Siim, Eesti Kunstimuuseumi haridustöö arendaja
16.10–17.00 Näitust „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ tutvustab Maria Arusoo, näituse kuraator ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja
17.00–17.30 Muuseumitundi tutvustab Liina Lepik, Kumu haridustöö kuraator

Infopäev toimub Kumu kunstimuuseumis (Weizenbergi 34 / Valge 1).
Üritus on ainult tegevõpetajatele ja kestab orienteeruvalt 1 tund ja 30 min.