fbpx

Otsing

Orbit Dance Collective’i debüütlavastus “Kompositsioonid” Esietendus! 06.10.2023
19.00–20.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
20 €

15-20 €

Orbit Dance Collective: Kompositsioonid
Etendus

Orbit Dance Collective’i debüütlavastus “Kompositsioonid” Esietendus!

Asukoht: Kumu auditoorium

Lavastaja-koreograaf: Maarja Eliisabet Roosalu
Tantsijad: Jane Pärn, Liise-Marie Roosaar, Annika Karin Vahter, Iris Kask, Kärt Laidma, Liis Siitan, Lola Liise Toome, Anna-Maria Tšižik, Alexandra Katariina Org
Helikunstnik: Mihkel Kuusk
Produktsioon: Anna Liis Põder
Graafiline disain: Teele-Riin Kodar
Kestus orienteeruvalt 60 min

Orbit Dance Collective’i debüütlavastus “Kompositsioonid” toob KUMU auditooriumi lavale 9 tantsijat, 4 lugu ning 1 tantsu täis etendusõhtu.

“Kompositsioonid” on tantsuõhtu neljas osas, millest iga osa tegeleb erinevate koreograafiliste võtete ja kompositsioonide uurimisega, võttes fookusesse nii tantsijate isiksusi, grupidünaamikat, ruumi, heli kui nende erinevate komponentide omavahelisi suhteid. See on kaasaegse tantsu lavastus, mille keskmes on tants kui liikumise kunst ning lavastaja Maarja Eliisabet Roosalu eesmärk on läbi tantsijate tohutute võimete ja oskuste näidata tantsu ilu ning naudingut, mida toob inimese kehale liikumine.

Orbit Dance Collective’i tantsijad on üle Eesti kokku tulnud kaasaegse tantsu professionaalid, kes on proovisaali toonud erinevad oskused, ideed ja tantsutausta. Tänu omavahelisele avatusele on see mõnus kompott kasvanud poole aastaga soojaks ja toetavaks tantsukompaniiks.

Maarja Eliisabet Roosalu on noor koreograaf, tantsija ja tantsuõpetaja. Oma loomingus tegeleb ta kehatunnetusliku liikumise ja tantsutehnika ühendamisele, nii et ruumi jääks mõlemale. Teda köidab tantsijate kehade piiritud oskused ja virtuoossus, võime jätta suurest pingutusest mulje nagu see oleks lihtsaim asi maailmas. Ta otsib tantsus hoogu, millele panna kontrastiks kõrvale vaikust, luues seeläbi põnevat dünaamikat nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Lisaks TLÜ koreograafia eriala lõpetamisele on ta ennast täiendanud erinevate õpetajate käe all nii Eestis kui välismaal.

Leia meid ka Facebookist: https://www.facebook.com/events/872513087146729/872513103813394/

Instagramist: www.instagram.com/orbitdanceco/

Toetajad: BeautifulMe