fbpx

Otsing

Orelipooltund. Prof Sabin Levi (orel, Bulgaaria) 22.10.2023 | 16.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kontsert

Orelipooltund. Prof Sabin Levi (orel, Bulgaaria)

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) esindusfestival müriaadFEST toob ühe oktoobrikuu nädala jooksul kokku muusika interpretatsiooni, heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ning lavakunsti üliõpilased ja õppejõud ja avab uksed nende loomingulisse maailma.

Kavas:

André Raison, Jan Sweelinck, Johann Sebastian Bach

Esitletakse mitmekülgselt andekaid interpreete ning tutvustatakse erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast üliõpilaste uudisloominguni välja. Festival pakub läbilõiget akadeemias toimuvast, millest kujuneb kontsertide ja etenduste tõeline müriaad.
Helilooja, organist, kariljonimängija ja pedagoog Sabin Levi on mitmete kompositsiooni- ja orelikonkursside laureaat ning aktiivselt kontserteeriv muusik, kes astub organisti, klavessinisti ja kariljonimängijana üles Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Ühendkuningriigis, Ungaris, Serbias, Iisraelis, Ameerika Ühendriikides ja mujal. Ta on tegutsenud muusikateadlase, helilooja, tõlkija ning toimetajana ja on käesoleval ajal muusikateooria ja oreli dotsent Bulgaaria Pancho Vladigerovi nim muusikaakadeemias.