fbpx

Otsing

Organist Ulla Krigul 09.11.2023 | 18.00

Niguliste muuseum
Hind
20 €

Piletilevis ja muuseumi kassas

Kontsert

Organist Ulla Krigul

Kavas:

Tõnu Kõrvits – Hümn sinisele taevale
Ferenc Liszt – Evocation a la Chapelle Sixtine
Marcel Dupré – Prelüüd ja fuuga g-moll
Gustav Holst – Planets Venus, bringer of peace
Peeter Süda – Prelüüd ja fuuga g-moll

Ulla Krigul on üks Eesti noorema generatsiooni silmapaistvamaid organiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveriõpilasena ning 2006. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof. Andres Uibo oreliklassis. Lisaks olid olulised paar aastat Viini muusika- ja kujutavate kunstide ülikoolis prof. Martin Haselböcki oreliklassis.

Alates 2000 töötab ta Tallinna Soome Püha Peetruse kirikus organistina ning hetkel lisaks ka MUBAs koorijuhtimise osakonna kontsertmeistrina.

Ulla toob regulaarselt igal aastal välja üks-kaks uut soolokava. Olulisel kohal tegevuses on kammermuusika. Peamiseks partneriks hetkel selles osas on saksofonist Virgo Veldi.
Lisaks reisib ta koos oma harmooniumiga mööda Eestit. See sai alguse koostööst ansambliga Jää-äär. Sama pilliga võib teda näha koosseisus nimega Harmooniumitrio koos Kädy Plaasi ja Riivo Kallasmaaga esitamas eesti poeesiat või oreliloomingut põimituna elektroonika või gongihelidega.
Ta on toonud kuulajateni mitmete Eesti noorema põlvkonna heliloojate uudisloomingut ning esiettekandeid. Nii solisti kui hinnatud kammermuusika partnerina on Krigul esinenud Eestimaa kirikutes, osalenud enamikel tuntumatel kodumaistel festivalidel: Tallinna Rahvusvahelisel Orelifestival, Tallinna rahvusvaheline Bachi festival, Klaaspärlimängu festival, Leigo Järvemuusika, Jazzkaar ning Ukrainas Lvivi rahvusvahelisel orelifestivalil. Samuti on kontserdid viinud teda Soome, Lätti, Austriasse, Saksamaale, Rootsi, Venemaale nii solistina, kui kammerkoosseisudes.
2019 kevadel ilmus tema esimene CD Erkki-Sven Tüüri oreliloomingust.
Lisaks muusikutööle on ta tegev ka kultuurikorralduses.

https://interpreet.ee/