fbpx

Otsing

Vanalinnapäevade eriprogramm: Paberportselanist ehte töötuba 05.06.2022 | 15.00

Adamson-Ericu muuseum
Osalemine muuseumipiletiga
Töötoas valmib paberportselanist ehe, mis järgib jätkusuutliku disaini põhimõtteid
Elize Hiipoi looming
Teemaüritus
Töötuba

Vanalinnapäevade eriprogramm: Paberportselanist ehte töötuba

Täiskasvanutele suunatud töötoas valmib keraamik Elize Hiiopi juhendamisel jätkusuutliku disaini põhimõtteid järgiv ehe.

Töötoas räägime paberportselanist, selle imelise materjali omadustest ja võimalustest. Selgitatakse kuidas disainiprotsessi planeerimisel järgida jätkusuutlikke põhimõtteid ning kui oluline on oskus hinnata oma toote või teose eluiga tervikuna. Õpitoa raames valmivad paberportselanist helmed, ripatsid ja detailid, millest saab kombineerida silmapaistvaid ehteid. Töötoas valminud esemed saab peale põletamist kätte Adamson-Ericu muuseumist.

Elize Hiiop on klaasi- ja ehtekunsti ning keraamika haridusega kunstnik, kes tegeleb ka akvarellmaali ja fotograafiaga. Ta töötab Meistrite Hoovi keraamikakojas.

Töötuba on osa Tallinna Vanalinna Päevade eriprogrammist Adamson-Ericu muuseumis, mis tõukub näitusest „Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad“. Osaleda saab nii täiskasvanutele kui lastele suunatud töötubades, mis tutvustavad uusi tehnoloogiaid, kutsuvad kaasa mõtlema keskkonnahoiu teemadel ning annavad praktilisi oskusi aknalauaaianduse pidamiseks.

Lisaks on kavas meeleolukas jazzkontsert muuseumi sisehoovis.