fbpx

Otsing

Paradise Is Not Lost 10.12.2008 – 11.01.2009

Zurab Tsereteli galerii, Moskva
Näitus

Paradise Is Not Lost

Moskvas avati Tallinna kultuuripäevade raames Zurab Tsereteli galeriis eesti kaasaegset kunsti tutvustav näitus „Paradise Is Not Lost”

Töödega on esindatud Ülo Sooster, Raul Meel, Valeri Vinogradov, Villem Jahu, Johnson ja Johnson, Sandra Jõgeva, Kiwa, Arne Maasik, Marko Mäetamm, Kristina Norman, Jaanika Okk, Piret Räni, Jaan Toomik, Mart Viljus; joonistajate grupp koosseisus Epp Kubu, Oliver Laas, Mirja Majevski, Gerda Märtens, Ott Pilipenko / Mari Prekup, Siiri Taimla, Helin Tikerpuu ja Ellinor Tint.

„Paradise Is Not Lost” näol on tegemist näituse kuju võtnud suhtluskeskkonnaga, mille ideed kannab vanamoodsalt idealistlik arutluskäik dialoogi ja üksteise ärakuulamise võimalikkusest. Pealkiri on parafraas kunagisele nõukogudeaegsele laialt levinud mõttekonstruktsioonile elust Eestis kui elust paradiisis ning teisalt Eestis kinnistunud usule, et Moskvas leiavad lahenduse kõik meie soovid ja mured. Näitusel, kus on kokku saanud erinevad kunstnikud ja suunad, otsitakse ja luuakse seoseid, kasutades ühe kontseptsiooni asemel mitut. Väljapaneku koostamisel on mõeldud eesti-vene suhetele, ühisele ajalookogemusele, osa näitusest uuribki vene kuvandit eesti kultuuris. Samal ajal on olnud eesmärk aktualiseerida Eestit, näidata tema kunsti ja kunstnikke.

Kuraator: Eha Komissarov
Kujundaja: Jaanus Samma