fbpx

Otsing

VAT Teater: Pariisitar 15.12.2020 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
12 €

Täispilet 12 €

Sooduspilet 12 €

Piletimaailmast

Etendus

VAT Teater: Pariisitar

Asukoht: Kumu auditoorium

VAT teatri etendus

Autor: Beau Willimon
Tõlkija: Kalle Hein
Lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik: Iir Hermeliin
Helilooja: Veiko Tubin
Valguskunstnik: Sander Põllu
Videokunstnik: Sander Põldsaar

Osades: Katariina Tamm, Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Henessi Schmidt, Margus Prangel (Von Glehni Teater), Tanel Saar

See terav ja kaasaegne lugu on sissevaade USA poliitika köögipoolele, aga mitte ainult. Chloe elab Washingtonis oma maksuadvokaadist abikaasaga, kellel on ambitsioon pürgida mõjuvõimsale kohale kohtusüsteemis. Sarmikas Chloe, keda mees kutsub Pariisitariks, soovib kallimat igakülgselt aidata ja on oma mehe edu nimel nõus astuma väga drastilisi samme. On see jäägitu truudus, egoism või katse pääseda üksluisest elust?

„Pariisitar“ on sissevaade USA poliitika köögipoolele, mis pärast Donald Trumpi võimuletulekut 2016. aastal muutus veelgi teravamalt erinevate maailmavaadete, võimu ja vaimu võitlustandriks. Samas ei ole tegemist ainult poliitilise draama ega USA-keskse looga.

Chloe, tavaline inimene keset tuliseid võimumänge, on põnev näide väliselt ohutust kodukassist, kes võib oma mängudesse mässida isegi poliitmaailma hiiglased. Sellise mänguga käib aga paratamatult kaasas oht, et see võib kasvada kõigil üle pea ja hägustada tõe. Kuid kus oleksime me ilma tõeta?

Beau Willimon (1977) on ameerika näitekirjanik ja stsenarist. Ta on USA telesarja „Kaardimaja“ looja. Filmiga „Märtsi iidid“ oli ta 2012. aastal nomineeritud Oscarile. „Pariisitar“ (The Parisian Woman) on Willimoni uus näidend, mille kesksed teemad on seks, võim ja poliitika. Lavalugu esietendus 2017. aastal Broadwayl Hudson Theatre’is, peaosas filmistaar Uma Thurman, kellele see oli menukas Broadway debüüt.
Willimonil on kokkupuude ka Eestiga, sest pärast kolledži lõpetamist 1990. aastatel töötas ta stipendiaadina Eesti Siseministeeriumis.

Piletid hinnaga 12 eurot Piletimaailmast

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

NB! Viiruse leviku tõttu palume kõigil Kumu auditooriumis toimuvatel sündmustel meie külastajatel kanda maski.