fbpx

Otsing

Perehommik: Kirjud kalad ja kaunis kollaaž 19.02.2022 | 12.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind
14 €

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 14  (üks täiskasvanu ja ühe pere lapsed). Kahe täiskasvanud saatja korral palume teisel täiskasvanul osta lisapileti.

Pereüritus

Perehommik: Kirjud kalad ja kaunis kollaaž

Laupäevasel perehommikul kutsume 6–12-aastaste lastega peresid mängulisele ringkäigule kunstnik Valve Janovi omanäolist loomingut avastama.

Perehommikul teeme ringkäigu näitusel „Valve Janov. Algusest avangardi 1942–1965“ ja tutvume kunstniku teostega läbi mängude. Kuuldu põhjal arutleme, kas ja miks on vabadus kunsti loomisel oluline. Mõtleme, miks tuli mõnedel kunstnikel keerulisel ajal oma töid ainult sahtlisse teha ja miks polnud neil võimalik avalikult näitustel esineda.
Uurime Valve Janovi vahvaid kalu, kuud kujutavaid pilte ja eri materjalidest kokku pandud kollaaže.
Alustame perehommikut koos lapsevanematega. Hiljem saavad täiskasvanud osaleda ringkäigul näituse kuraatori Ülle Kruusiga ning lastel valmib samal ajal Valve Janovi loomingust inspireeritud loovtöö muuseumi hubases õppeklassis.

Valitud laupäevadel kohtutakse Adamson-Ericu muuseumis kunsti keskel. Üritus on mõeldud lastega peredele kunstiga sõbraks saamiseks ning selleks, et veeta mõnusalt üheskoos üks loominguline ja eriline puhkepäeva hommik. Igal korral tutvutakse näitusega ja tehakse ka ise loovtööd.

Üritus kestab 1,5 tundi.
Palume üritusele eelnevalt registreeruda.