fbpx

Otsing

Perehommik: Mängud puudutustega 07.01.2024 | 12.00

Kumu kunstimuuseum
melanie bonajo. TouchMETell. 2019. Stoppkaader videost. Installatsioon koostöös Théo Demans’iga. Kunstniku ja AKINCI loal
Pereüritus

Perehommik: Mängud puudutustega

Perehommik näitusel „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ pakub võimalust arutleda pereliikmetega küsimuste üle, mis muidu ei pruugi kunagi jutuks tulla. Mõtleme oma keha, alastuse, läheduse ja erinevate puudutuste peale ning oma pere harjumustele ja traditsioonidele, mis seostuvad läheduse väljendamisega. Näitus avardab arusaama lähedusest, inimese suhetest keskkonnaga, sensuaalsusest ja seksuaalsusest ning kehast selle mitmetahulisuses. Näituse ruumid annavad võimaluse avastada teoseid ka erinevaid materjale katsudes, pikutades, mängides ja ronides.

Perehommiku esimene pool veedetakse näitusesaalides, kus lisaks vestlusele tehakse programmi läbiviija juhendamisel erinevaid harjutusi. Teises osas toimub töötuba, kus mõeldakse, millised puudutused meile meeldivad, ja tehakse ümberpööratud sensoorseid maske.

Näitusesaalis on hämar. Teoses „Kui keha ütleb Jah“ näidatakse alasti kehasid.

Sarjast

Kumu perehommikud on 4–8-aastaste lastega peredele suunatud sari. Igal kohtumisel külastatakse üheskoos näitust ja luuakse stuudioruumis midagi oma kätega.

Kumu tunnijuht toob eakohaste küsimuste, arutelude ja harjutuste abil kunsti lähemale ja teeb selle arusaadavamaks nii pisikestele kunstisõpradele kui pakub ka ootamatuid elamusi lapsevanematele. Perehommik loob võimalusi tegutseda muuseumis terve perega.

Ootame teid kõiki koos meiega avastama ja looma unustamatuid kunstielamusi!

Sama perehommik toimub ka vene keeles.
Venekeelsete perehommikute kuupäevad leiad siit: https://kumu.ekm.ee/ru/lapsele-ja-perele/