fbpx

Otsing

Perehommik „Riigivanema loss“ 08.02.2020 | 12.00

Kadrioru kunstimuuseum
Perepilet
16 €

Üks täiskasvanu ja ühe pere alaealised lapsed 14 €

Pilet müügil kassas.

Kaks täiskasvanut koos kahe alaealise lapsega 16 € (perepilet)

Pilet müügil e-poes ja kassas.

Pereüritus

Perehommik „Riigivanema loss“

Vabariigi aastapäeva programm „Riigivanema loss“

 

Veebruaris tähistame Eesti Vabariigi sünnipäeva. Ligikaudu 80 aastat tagasi elas Kadrioru lossis Eesti riigivanem ja esimene president Konstantin Päts (23.02.1874–18.01.1956). Lossi plaani vaadates, ruumides ringi käies ja koos arutledes tehakse selgeks, mis sel ajal lossis muutus. Riigipea ruumides otsitakse eestipäraseid jooni, räägitakse riiklikest sümbolitest ja leitakse stseene Kalevipoja loost reljeefidega kaunistatud kapil; raamatukogus uuritakse intarsiatehnikas Tallinna-vaateid ja võrreldakse neid fotodega samadest paikadest. Nähtust eeskuju võttes, valmistatakse töötoas intarsiatehnikast inspireeritud linnavaade.

 

Märksõnad: riigivanem, intarsia, loss kui kodu

 

Iga kuu teisel laupäeval kell 12 ootab lossidaam külla 7–11aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommik. Ees ootab põnev ja mänguline ringkäik, mille käigus tutvutakse Kadrioru lossi kauni arhitektuuri ja värvika ajaloo või muuseumis asuvate kunstiteoste, nende peidetud tähenduste ja põnevate lugudega.

 

Perehommiku lõpus saavad lapsed ka ise kunstnikuna kätt proovida ja toredat laupäevahommikut jääb meenutama omatehtud temaatiline kunstiteos.

 

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 60 eurot.