fbpx

Otsing

Perehommik: Riigivanema residents 08.02.2020 | 12.00

Kadrioru kunstimuuseum
Pilet
14 €

Üks täiskasvanu ja ühe pere alaealised lapsed 14 €.
Pilet müügil kassas.

Kaks täiskasvanut koos pere alaealiste lastega 16 € (perepilet).
Pilet müügil e-poes ja kassas. 

monogrammiga kompositsioon Kadrioru lossi peasaalis
Monogrammiga kompositsioon Kadrioru lossi peasaalis
Näitusetuur
Pereüritus

Perehommik: Riigivanema residents

Veebruar on Eesti Vabariigi sünnipäevakuu. Kuigi Kadrioru loss rajati keiserliku suvelossina, on see kasutusel olnud ka noore Eesti vabariigi riigivanema ja hiljem presidendi residentsina. Seetõttu uurime vabariigi aastapäeva lähenedes, milliseid ümber- ja juurdeehitusi lossis selleks tehti ning kuidas püüti barokklossile lisada rahvuslikkust.

Arutame ka, mida me tänapäeval peame Eestile omaseks ja iseloomulikuks. Kunagises riigivanema Konstantin Pätsi raamatukogutoas imetleme intarsiatehnikas linnavaateid ja otsime tuttavaid kohti. Loovtööna valmistame puiduimitatsiooniga kleepmaterjalist intarsiatehnikast inspireeritud linnamaastiku.

Kadrioru kunstimuuseumi särav lossidaam ootab iga kuu valitud laupäevadel kell 12 omale külla 7–11aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommikupoolik.

Perehommik kestab kuni 90 minutit.

Pilet: 14 € (üks täiskasvanu ja ühe pere alaealised lapsed); perepilet 16 € (2 täiskasvanut ja pere lapsed).

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab kokku 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis ja Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 60 eurot. Pilet kehtib ühele täiskasvanule ja pere alaealistele lastele 12 kuud alates ostu sooritamise kuupäevast. Saadaval e-poes. 

Vaata perehommikute kava