fbpx

Otsing

Perehommik „Ülikool ja kunst“ 07.03.2020 | 12.00

Kadrioru kunstimuuseum
Pilet
14 €

Üks täiskasvanu ja ühe pere alaealised lapsed 14 €.
Pilet müügil kassas.

Kaks täiskasvanut koos pere alaealiste lastega 16 € (perepilet).
Pilet müügil e-poes ja kassas. 

Pereüritus

Perehommik „Ülikool ja kunst“

Emakeelepäeva programm „Ülikool ja kunst“

Vaevalt on Eestis teist Tartu ülikooli ajaloo ja väärikusega võrdset institutsiooni. Märtsikuisel perehommikul ongi võimalik süveneda nii ülikooli kui ka selle eriilmelisse kunstikogusse. Saame teada, miks pidid ülikoolis kunsti õppima geograafia, arstiteaduse ja bioloogia tudengid ning kuidas kasutati õppetöös möödunud aegade kunstnike maale, gravüüre ja antiikskulptuuride kipsist koopiaid. Rektorite ja professorite väärikad portreed jutustavad ülikooli loo, neid vaadeldes mõistame aga ka esindusportreedele seatud nõudeid.

Märksõnad: Tartu ülikool, kunst ja teadus, Eesti teadlased, kunstikogud

Iga kuu teisel laupäeval kell 12 ootab lossidaam külla 7–11aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommik. Ees ootab põnev ja mänguline ringkäik, mille käigus tutvutakse Kadrioru lossi kauni arhitektuuri ja värvika ajaloo või muuseumis asuvate kunstiteoste, nende peidetud tähenduste ja põnevate lugudega.

Perehommiku lõpus saavad lapsed ka ise kunstnikuna kätt proovida ja toredat laupäevahommikut jääb meenutama omatehtud temaatiline kunstiteos.

Perehommik kestab kuni 90 minutit.

Pilet: 14 eurot (üks täiskasvanu ja ühe pere alaealised lapsed); perepilet 16 eurot (2 täiskasvanut ja pere lapsed).

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab kokku 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis ja Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 60 eurot. Pilet kehtib ühele täiskasvanule ja pere alaealistele lastele 12 kuud alates ostu sooritamise kuupäevast. Saadaval e-poes. 

Vaata perehommikute kava