Tagasi kalendrisse

Perehommik: „Ülikool ja kunst“

Perehommik: „Ülikool ja kunst“

Aeg: 07.03.20  12:00–13:30
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 € (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Emakeelepäeva programm „Ülikool ja kunst“

Kadrioru kunstimuuseumi näitus „Ars academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“

Vaevalt on Eestis teist Tartu ülikooli ajaloo ja väärikusega võrdset institutsiooni. Märtsikuisel perehommikul ongi võimalik süveneda nii ülikooli kui ka selle eriilmelisse kunstikogusse. Saame teada, miks pidid ülikoolis kunsti õppima geograafia, arstiteaduse ja bioloogia tudengid ning kuidas kasutati õppetöös möödunud aegade kunstnike maale, gravüüre ja antiikskulptuuride kipsist koopiaid. Rektorite ja professorite väärikad portreed jutustavad ülikooli loo, neid vaadeldes mõistame aga ka esindusportreedele seatud nõudeid.

Märksõnad: Tartu ülikool, kunst ja teadus, Eesti teadlased, kunstikogud

Iga kuu teisel laupäeval kell 12 ootab lossidaam külla 7–11aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommik. Ees ootab põnev ja mänguline ringkäik, mille käigus tutvutakse Kadrioru lossi kauni arhitektuuri ja värvika ajaloo või muuseumis asuvate kunstiteoste, nende peidetud tähenduste ja põnevate lugudega. Perehommiku lõpus saavad lapsed ka ise kunstnikuna kätt proovida ja toredat laupäevahommikut jääb meenutama omatehtud temaatiline kunstiteos.

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.