fbpx

Otsing

Perepäev „Kolmekuningapäev lossis“ 06.01.2024
12.00–16.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Foto: Irina Danilova
Loeng või vestlus
Näitusetuur
Pereüritus
Teemaüritus

Perepäev „Kolmekuningapäev lossis“

Tujuküllane Kadrioru kunstimuuseumi perepäev „Kolmekuningapäev lossis“ aitab luua muinasjutulise ja kauni jõulumeeleolu. Ootame osalema nii lapsi kui ka täiskasvanuid, sest sel päeval saab jäädvustada talveaja valgust söe, sangviini ja kriidiga, kuulda jõuluteema kujutamise traditsioonidest Euroopas läbi sajandite ning osaleda mängulisel jõululugu tutvustaval ringkäigul.

Kadrioru lossi banketisaali kaunistav jõulukuusk loob tunde, nagu oleksite sattunud muinasjuttu „Pähklipureja“. Kuuseehted peidavad endas ühtlasi otsimismängu – osa ehteid osutavad muuseumis olevatele kunstiteostele, mida kutsume saalidest üles otsima! Muuseumi tegevustoas ootavad lapsi lisaks jõuluteemalistele mängudele ka ajaloolised kostüümid, milles saab ennast kuuse juures pildistada. Lossikohvik pakub sel päeval erilisi jõulumaiustusi ja -jooke.

Ajakava:

Kell 12–15 Avatud töötuba
Töötoas jäädvustame talveaja valgust söe, sangviini ja kriidiga. Esmalt katsetame põnevaid söejoonistuse tehnikaid, kasutades sütt, sangviini, kriiti, vett ja kustutuskummi. Seejärel harjutame interjööri, valguse ja varju ning kontrastide joonistamist söega, võttes eeskujuks Madalmaade kunstnike siseruume kujutavad teosed.

Kell 12 Lasteprogramm „Kõige kallimad kingid“ (eesti keeles)
Jõuluteemalises lasteprogrammis uurime, milliseid kalleid kingitusi tõid Jeesuslapsele hommikumaalt tulnud kuningad, ning saame teada, mis on viiruk ja mürr. Teeme ühiselt jõululoost väikese nukulavastuse, õpime võtmetegelasi maalidelt ära tundma ning lahendame ülesandeid ja mõistatusi, et leida üles, mida kallihinnalist Kadrioru kunstimuuseumi teosed veel peidavad.

Kell 13 Lasteprogramm „Kõige kallimad kingid“ (vene keeles)

Kell 14 Temaatiline loeng-ringkäik „Jõulud kunstis“ kunstiajaloolase Kerttu Männistega (eesti keeles)
Jõuluteema on olnud läbi sajandite Euroopa kunstis väga armastatud. Jeesuslapse sünni kujutamise traditsioonid on aga aja jooksul üksjagu muutunud ning omandanud Euroopa eri piirkondades erineva ilme. Kes ja miks pidid olema kujutatud kunstiteostel, mis olid pühendatud Kristuse sünnile? Milline on värvisümboolika nendel teostel? Kuidas muutusid jõulude kujutamise traditsioonid? Lühiloeng ja temaatiline ringkäik püsinäitusel annavad nendele küsimustele vastused, tutvustades jõulude kunstis kujutamise traditsioone alates varakristlikust perioodist kuni 18. sajandini.

Kell 15 Temaatiline loeng-ringkäik „Jõulud kunstis“ kunstiajaloolase Aleksandra Murrega (vene keeles)