fbpx

Otsing

Perepäev „Jõulud lossis“ 17.12.2022
12.00–16.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Loeng või vestlus
Näitusetuur
Pereüritus
Töötuba

Perepäev „Jõulud lossis“

Tujuküllane perepäev „Jõulud lossis“ Kadrioru kunstimuuseumis aitab luua muinasjutulise ja kauni jõuluaja meeleolu.

Ootame osalema nii lapsi kui ka täiskasvanuid, sest sel päeval saab meisterdada jõulukaunistusi või -kingitusi, kuulda jõuluteema kujutamise traditsioonidest Euroopas läbi sajandite ning osaleda mängulisel jõululugu tutvustaval ringkäigul.

Kadrioru lossi banketisaali kaunistav jõulukuusk loob tunde, nagu oleksite sattunud muinasjuttu „Pähklipureja“. Kuuseehted peidavad endas ühtlasi otsimismängu – osa ehteid osutavad muuseumis olevatele kunstiteostele, mida kutsume saalidest üles otsima! Muuseumi tegevustoas ootavad lapsi jõuluteemalised mängud ja ajaloolised kostüümid, milles saab end kuuse juures pildistada. Lossikohvik pakub sel päeval erilisi jõulumaiustusi ja -jooke.

Ajakava:

Kell 12–15 Loominguline töötuba
Töötoas loome elegantse kaunistuse, millega oma kodu jõulude ajal ehtida. Taaskasutatud materjalidest meisterdame ka omanäolised kinkekotid.

Kell 12 Pereprogramm „Kolm kuningat“

Jõuluteemalises lastetunnis kehastume mängult Idamaa tarkadeks ehk kuningateks ja läheme vanadelt maalidelt Jeesuslast otsima. Püha perekonda kujutavaid maale võrreldes teeme kindlaks, millised värvid ja sümbolid aitavad jõululoo tegelasi ära tunda. Koostöös sünnib jõulusündmuse kohta väike nukulavastus. Uurime ka, mida viisid kuningad Jeesuslapsele kingituseks ning mis on viiruk ja mürr.

Kell 13 Pereprogramm „Kolm kuningat“ (vene keeles)

Kell 14 Temaatiline loeng-ringkäik „Jõulud kunstis“ eesti keeles kunstiajaloolasega Kerttu Männiste

Jõuluteema on olnud läbi sajandite Euroopa kunstis väga armastatud. Jeesuslapse sünni kujutamise traditsioonid on aga aja jooksul üksjagu muutunud ning omandanud erineva ilme Euroopa erinevates piirkondades.
Kes ja miks pidid olema kujutatud kunstiteostel, mis olid pühendatud Kristuse sünnile? Milline on värvisümboolika nendel teostel? Kuidas muutusid jõulude kujutamise traditsioonid?

Lühiloeng ja temaatiline ringkäik püsinäitusel, mis annab eelmainitud küsimustele vastused, tutvustades jõulude kunstis kujutamise traditsioone alates varakristlikust perioodist kuni 17. sajandini.

Kell 15 Temaatiline loeng-ringkäik „Jõulud kunstis“ vene keeles kunstiajaloolasega Aleksandra Murre