fbpx

Otsing

Perepäev „Kuningate kummardamine“ 07.01.2023
12.00–15.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kolm kuningat
Loeng või vestlus
Näitusetuur
Pereüritus
Töötuba

Perepäev „Kuningate kummardamine“

Meeleolukas perepäev „Kuningate kummardamine“ tutvustab jõuludega seotud traditsioone ning võimaldab mängida ja tunda rõõmu oma loomingust veel enne koolivaheaja lõppu. Ootame osalema nii lapsi kui ka täiskasvanuid, sest sel päeval saab meisterdada vahvaid laternaid, kuulda jõuluteema kujutamise traditsioonidest Euroopas läbi sajandite ning osaleda mängulisel jõululugu tutvustaval ringkäigul.

Kadrioru lossi banketisaali kaunistav jõulukuusk loob tunde, nagu oleksite sattunud muinasjuttu „Pähklipureja“. Kuuseehted peidavad endas ühtlasi otsimismängu – osa ehteid osutavad muuseumis olevatele kunstiteostele, mida kutsume saalidest üles otsima! Muuseumi tegevustoas ootavad lapsi jõuluteemalised mängud ja ajaloolised kostüümid, milles saab end kuuse juures pildistada. Lossikohvik pakub sel päeval erilisi jõulumaiustusi ja -jooke.

Ajakava

Kell 12–15 Loominguline töötuba

Töötoas loome erinevaid laternaid, kasutades selleks oma aja ära elanud pakendeid ja muid materjale. Taaskasutatud materjalidest meisterdame ka omanäolised kinkekotid.

Kell 12 Pereprogramm „Kolm kuningat“ eesti keeles

Jõuluteemalises lastetunnis kehastume mängult Idamaa tarkadeks ehk kuningateks ja läheme vanadelt maalidelt Jeesuslast otsima. Püha perekonda kujutavaid maale võrreldes teeme kindlaks, millised värvid ja sümbolid aitavad jõululoo tegelasi ära tunda. Koostöös sünnib jõulusündmuse kohta väike nukulavastus. Uurime ka, mida viisid kuningad Jeesuslapsele kingituseks ning mis on viiruk ja mürr.

Kell 13 Pereprogramm „Kolm kuningat“ vene keeles

Kell 14 Temaatiline loeng-ringkäik „Jõulud kunstis“ vene keeles kunstiajaloolasega Aleksandra Murre

Kell 15 Temaatiline loeng-ringkäik „Jõulud kunstis“ eesti keeles kunstiajaloolasega Kerttu Männiste

Jõuluteema on olnud läbi sajandite Euroopa kunstis väga armastatud. Jeesuslapse sünni kujutamise traditsioonid on aga aja jooksul üksjagu muutunud ning omandanud erineva ilme Euroopa erinevates piirkondades. Kes ja miks pidid olema kujutatud kunstiteostel, mis olid pühendatud Kristuse sünnile? Milline on värvisümboolika nendel teostel? Kuidas muutusid jõulude kujutamise traditsioonid? Lühiloeng ja temaatiline ringkäik püsinäitusel, mis annab eelmainitud küsimustele vastused, tutvustades jõulude kunstis kujutamise traditsioone alates varakristlikust perioodist kuni 17. sajandini.