fbpx

Otsing

Pianist Lubomyr Melnik 22.11.2023 | 19.00

Niguliste muuseum
Kontsert

Pianist Lubomyr Melnik

Damn.Loud Agency esitleb:

Lubomyr Melnyk on üks kaasaja suurimaid pianiste, kes on kinkinud maailmale kümnendite jagu klaverimuusikast tulenevat rõõmu. 1970ndate keskpaigas hakkas Lubomyr Melnyk välja arendama uut stiili, mis kombineeris edasijõudnud klassikalise klaveritehnika Tai Chi ja Kung Fu filosoofiatega, mille nimeks sai continuous music. Melnyku meetod viis klaveri kui instrumendi võimalused uuele tasemele, pakkudes kuulajale võimalust sukelduda ennenägematutesse, peaaegu elektroonilistesse, helimaastikesse. Selle sama tehnikaga on Lubomyr Melnyk võimeline mängima mõlema käega üle 19,5 noodi sekundis ning on suutnud ühe tunni jooksul esitada 93,650 individuaalset nooti. Seepärast ka ainuõige hüüdnimi on Melnykule The prophet of the piano.

See muusika ei eksisteeriks, kui ma ei oleks ukrainlane. Meie eripara seisneb selles, et me kipume end ohverdama. Ukrainlased ohverdavad end selle jaoks, mis neile oluline on.

 

lubomyr melnyk

1980ndate ja 1990ndate jooksul andis ta välja kuus albumit, millest kõige tunnustatum “The Song of Galadriel” nimetati ka New York Stereo Review ajakirja poolt üheks meie aja kümneks kõige olulisemaks teoseks. Alates 2002. aastast on ta välja andnud 16 digitaalset albumit, sealhulgas “Illirion” Sony Classical’i all. Lubomyri muusikalised teosed hõlmavad mitmesuguseid instrumentaalseid variatsioone sooloklaverist ja kahekordsest klaverist ansamblite, ooperi, keelpillikvartettide, kaasaegse balleti, orkestri ja kõige muuni.