fbpx

Otsing

Piip ja Tuut Teater: Tallinna karud 29.10.2023
12.00–14.15

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
25 €

Piletite hinnad 19-25 €

Piip ja Tuut Teater: Tallinna karud
Etendus

Piip ja Tuut Teater: Tallinna karud

Asukoht: Kumu auditoorium

Autor ja lavastaja – Lauris Gundars
Muusika ja laulusõnad – Siim Aimla
Kunstnik – Inga Vares
Koreograaf – Marge Ehrenbusch
Valguskunstnik – Priidu Adlas
Plakatikunstnik – Joonas Sildre
Näitlejad – Haide Männamäe, Grete Konksi, Maarja Tammemägi, Stefan Hein, Rauno Kaibiainen, Toomas Tross

Lauris Gundarsi ja Siim Aimla uus muusikalavastus peredele.

Lauris Gundarsi libretol ja Siim Aimla heli- ja sõnaloomingul põhinev lavastus „Tallinna Karud“ räägib loo karuperest, kes on sunnitud oma kodust loobuma, kui linn taas laieneb seda ümbritseva metsa arvelt. Nurka aetud loomad käituvad ettearvamatult ja sama teevad ka inimesed, kui karud ilmuvad linnapilti.

On mitmeid selgitusi, miks karud satuvad aeg-ajalt Tallinnasse, kuid meie teame tegelikku põhjust ja oleme valmis seda rääkima. Meie kätte sattunud haruldased materjalid tõendavad noore ja mässava karupoja Aka plaane rünnata linna, hirmutada, tekitada kaost ja sellega linnaelanikele selgeks teha, et karud on elanud siinsetes laantes ammu enne linna asutamist ning neil on õigus oma kodule nii, nagu linnaelanikel oma kodule.

Karude invasiooni käigus haaratakse linnast kaasa üks kümneaastane tüdruk Hele. Koopas, karude keskel vangistuses selgub, et ta on esimene inimene, kes suudab karudega suhelda. Hele saab aru, et kõrvuti elamiseks ja koos olemiseks peame üksteist kuulama, mõistma ja ühiseid lahendusi leidma.

Karupere annab võimaluse väikesel ja suurel vaatajal end samastada lavategelastega ning kaasa elada probleemidele, mis näivad esmapilgul lahendamatud. Muusikal peegeldab meie suhtumist perekonda, võõrastesse ja ümbritsevasse loodusesse rääkides vaprusest, kokkuhoidmisest keerulistest oludes ja inimlikkusest, kuigi peategelasteks on karud.

 

Lauris Gundars ja Siim Aimla on tandemina Piip ja Tuut Teatris varasemalt välja toonud kaks lavastust: W. Shakespeare „Piip ja Tuut. Hamlet“ (2016) ja
L. Gundars „Cabaret Siberia“ (2018), millest viimane valmis Eesti ja Läti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Lisainfo Piip ja Tuut Teater.