fbpx

Otsing

Pikk kolmapäev: Kuraatorituur näitusel „Kohanemise kunst“ Copy 18.10.2023 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Kollaaž teostest: Johann Elias Ridinger. Kaks hirve. 1768. Eesti Kunstimuuseum; Johann Elias Ridinger. Hirv. U 1740. Eesti Kunstimuuseum; Elo-Reet Järv. Roheline pesa. 1989. Eesti Kunstnike Liit
Näitusetuur

Pikk kolmapäev: Kuraatorituur näitusel „Kohanemise kunst“ Copy

Kuraatorituuri viivad läbi Madli Ehasalu ja Triin Metsla.
Näitus „Kohanemise kunst“ uurib, kuidas me harjumuspäraselt tajume, tõlgendame ja väärtustame looduskeskkonda ja kaasliike. Väljapanekuga vaadeldakse nüüdisaja kunstnike lähenemisviise looduse väärtustamisel ning ökoesteetikast ja ökofeminismist lähtuvat looduse deestetiseerimist. Eelmainitud piire nihestatakse kunsti abil, kaasates nii meie kaasaja kriitiliste kunstnike kui ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvaid teoseid, mis räägivad kaasa liigirikkuse, mitmekesisuse, kaasliikide, sõltuvussuhete, ökoärevuse ja jätkusuutlikkuse teemadel.
Astudes dialoogi Eesti Kunstimuuseumi teostega pakuvad nii nüüdisaja kunstnikud kui ka vanad meistrid vaatajale mõtlemisainet, milline looduskeskkond on ümbritsenud inimest eri sajanditel, kuidas kunstnikud on suhtunud keskkonda ja mil moel see suhe on muutuvates keskkonnatingimustes teisenenud. Paljud tõlgendused on ajendatud autorite isiklikust suhtest tarbimisse ja soovist leida helgemaid tulevikustsenaariume, väljendudes ka valitud materjalide kasutuses.