fbpx

Otsing

Plaisirs de l’imagination 03.04.2008 – 27.04.2008

Tours´i loss
Näitus

Plaisirs de l’imagination

Tours´i lossis (Château de Tours) avati läbi aegade suurim Eesti kaasaegse kunsti näitus Prantsusmaal. Näitus on ühtlasi Prantsusmaal toimuva Eesti Vabariik 90 kultuurisündmuste sarja avaüritus.

Näituse korraldas Eesti Suursaatkond Prantsusmaal koostöös Eesti Kunstimuuseumi ja Tours´i linnaga.

Kumu kaasaegse kunsti kuraator Eha Komissarov on Eesti kunsti hetkeseisu kajastama valinud järgmised kunstnikud: Dénes Kalev Farkas, Johnson & Johnson, Erki Kasemets, Kiwa, Arne Maasik, Marge Monko, Karl Nagel ja Tiiu Rebane, Kristina Norman, Kaido Ole, Priit Pärn, Urmo Raus, Tõnis Saadoja, Silja Saarepuu ja Villu Plink, Jaanus Samma, Liina Siib ning Jasper Zoova.

700-ruutmeetrisel näitusepinnal eksponeeritakse 16 erineva kunstniku või rühmituse poolt loodud teoseid, mis on valminud väga erinevates tehnikates: maal, graafika, skulptuur, installatsioonid, fotod. „Näituse teemaks on kujutluse jõud ja asend nüüdiskunstis, mis on üldisem ega lähtu kaugeltki kitsalt rahvuslikest omadustest. Pealkirja tunnuslause “Pleasure of imagination” pärineb USA anonüümse hipipoeedi 1960. aastate värsist, mis köitis sõnadega “The poets cry for change and artist has a vision”. Võtsin selle idealistliku unelma meie väljapaneku motoks arvestusega, et kõigi aegade kunstnikud tajuvad midagi samalaadset oma töid luues,” selgitas väljapaneku kuraator Eha Komissarov.

Eesti Vabariigi 90. aastapäeva üritused jätkuvad aprilli lõpus ja mai alguses Lille´is, kus 26. – 27. aprilli nädalavahetusel toimuvad Eesti päevad.